W Siedlcach podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 76 218,69 zł. Na tę kwotę złożyły się wpływy ze zbiórki ulicznej, sprzedaży gadżetów i aukcji. W tym roku można było nabyć m.in. oryginalną koszulkę Roberta Lewandowskiego, złote serduszka, koszulkę z podpisami zawodników, trenerów i działaczy SKK Siedlce oraz wycieczkę po siedleckim Zakładzie Karnym.

Siedlce to jedno z nielicznych miast, które z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grają od samego początku. Już tradycyjnie Sztab WOŚP działał przy Miejskim Ośrodku Kultury, a swoją siedzibę miał w Sali Widowiskowej "Podlasie" przy ul. Sienkiewicza 63. Od 8:00 w niedzielę ponad 300 wolontariuszy z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji zbierało pieniądze, rozdawało czerwone serduszka i sprzedawało wyjątkowe gadżety Orkiestry. Zebrane pieniądze trafiły do Banku Pekao SA przy ul. Wojskowej. W tym roku będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Jak zwykle w ramach Finału na siedlczan czekało wiele atrakcji. W Sali Widowiskowej Podlasie wystąpił kabaret Koń Polski, czyli popularni Marian i Hela. Natomiast od godz. 10:00 na Placu Sikorskiego na chętnych czekała jazda supertraktorem, skoki na skokochron czy pokazy komandosów przygotowane przez SJS Strzelec. Związek Harcerstwa Polskiego z kolei przygotował gry i zabawy dla najmłodszych oraz naukę udzielania pierwszej pomocy. Ponadto odbyły się pokazy quadów, motocykli crossowych, zabytkowych samochodów oraz istniała możliwość skorzystania ze strzelnicy paintballowej. Orkiestrę można było wspomóc także podczas meczu siatkówki KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Krispol Września. Każdy, kto wrzucił jakąkolwiek kwotę do puszki miał szansę wylosować przejazd wozem opancerzonym SKOT, zorganizowany przez Centrum Rozrywki Militarnej przy Siedleckim Centrum Edukacyjnym.
Po godz. 16:00, gdy wolontariusze zakończyli kwestę, na Placu Sikorskiego rozpoczęły się koncerty muzyczne. Jako pierwsze wystąpiły dwa siedleckie zespoły: Midway i Piotrek Franczuk Blues Band. Następnie na scenie pojawił się Filip Mettler – uczestnik 3. Edycji programu X Factor. Gwiazdą siedleckiego finału WOŚP był znany w całej Polsce zespół Papa D – grupa popowa, której liderem i wokalistą jest Paweł Stasiak. O godz. 20.00 tradycyjnie zabłysło Światełko Do Nieba. Sponsorem tego niezwykłego pokazu fajerwerków jak co roku był Tygodnik Siedlecki.
Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. I tym razem Siedlce pokazały, że wspólnymi siłami możemy zdziałać bardzo dużo!