Około 6 tysięcy siedlczan przeszło ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli. Był to pierwszy taki przemarsz w Siedlcach, połączony był ze scenkami z misteriów Bożego Narodzenia.

Takiego rozmachu, organizowanego po raz pierwszy w Siedlcach Orszaku Trzech Króli, chyba nikt się nie spodziewał. Z pobieżnych szacunków organizatorów wynika, że blisko 6 tysięcy siedlczan wzięło udział w poniedziałkowych wydarzeniach związanych z uroczystościami Objawienia Pańskiego, potocznie określanego jako Święto Trzech Króli. Szczególne podziękowania i słowa należą się pomysłodawcom i głównym organizatorom, którym byli: Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach, Fundacja NASZA SZKOŁA oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Św. Stanisława BM, które przewodniczył biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Po jej zakończeniu, na ul. Floriańskiej uformowany został orszak. Na jego czele jechali Trzej Królowie (jeden na wielbłądzie, dwaj konno), a tradycyjnie towarzyszyły im orszaki: czerwony (europejski), niebieski (afrykański) i zielony (azjatycki). W trakcie przemarszu odgrywane były sceny nawiązujące do misteriów bożonarodzeniowych. Przed rozpoczęciem uroczystości odmówiono, pod przewodnictwem ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego Anioł Pański. Pierwsza scena (Jerozolima) odegrana została na Skwerze Tadeusza Kościuszki. Następnie orszak przeszedł ul. Piłsudskiego na Plac gen. Sikorskiego, gdzie zlokalizowany był "Szałas pasterzy". Scena trzecia "Dwór Heroda" odegrana została na schodach Starostwa Powiatowego. Kolejny punkt na trasie przemarszu to "Gospoda" na schodach banku PKO BP. Chwilę potem na ul. Świrskiego odegrano kolejną scenę: "Walkę dobra ze złem". Na placu przed kościołem katedralnym, na wysokości Muzeum Diecezjalnego, była "Brama do nieba". Orszak Trzech Króli zakończył się przed katedra siedlecką, gdzie ustawiona została scena, na której zlokalizowano "Szopkę". Tutaj biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski i prezydent Siedlec złożyli uczestnikom przemarszu życzenia i odbyło się wspólne łamanie opłatkiem.