Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz wielopokoleniowe rodziny do wspólnego kolędowania na VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza 2014"

W dniach 1-31 stycznia 2014 r. odbędzie się VI Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza 2014" obejmujący swoim zasięgiem cały obszar województwa mazowieckiego. Przesłuchania konkursowe zaplanowano w 6 kategoriach:
• szkoły podstawowe kl. I-III,
• szkoły podstawowe kl. IV-VI,
• gimnazja,
• szkoły ponadgimnazjalne,
• rodziny i dorośli,
• chóry.
Uczestników będzie oceniało jury pod przewodnictwem p. prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie).
Promocja kultury i tradycji świątecznych Mazowsza będzie możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz samorządowych i ośrodków kultury miast naszego regionu, w których zaplanowano przesłuchania konkursowe: Garwolin, Góra Kalwaria, Kałuszyn, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Siedlce, Sokołów Podlaski, Sulejówek, Warszawa, Węgrów, Wołomin, Zegrze.
Nazwa inicjatywy "Kolędowe Serce Mazowsza" w bardzo piękny i konkretny sposób promuje świąteczne i noworoczne tradycje regionu, a co najważniejsze angażuje artystycznie i społecznie wielu mieszkańców województwa mazowieckiego. O sukcesie przedsięwzięcia - Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" świadczy ogromna popularność jaką osiągnęła V edycja. Wzięło w niej udział ponad 2300 uczestników oraz 5000 widzów z obszaru województwa mazowieckiego.
Organizowany i prowadzony w rodzinnej atmosferze festiwal co roku dostarcza słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych, jest doskonałym sposobem na ukojenie codziennych trosk i pozwala oddać się nastrojowi wspólnego kolędowania, poczuć na nowo atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Nasz festiwal to sposób na pielęgnowanie pięknej, polskiej rodzinnej tradycji, uczenie społecznej aktywności oraz integrowanie lokalnych środowisk. To jedna z najlepszych wizytówek kulturalnych naszego regionu.

Harmonogram przesłuchań konkursowych:
Garwolin (9 stycznia), Zegrze (9 stycznia), Sokołów Podlaski (14 stycznia),
Mińsk Mazowiecki (15 stycznia), Siedlce (16 stycznia), Warszawa (17 stycznia),
Sulejówek (18 stycznia), Wołomin (18 stycznia), Góra Kalwaria (19 stycznia),
Węgrów (20 stycznia), Kałuszyn (21 stycznia), Mrozy (22 stycznia)

Finał wojewódzki:
24 stycznia (piątek) – Sala "Biała" MOK w Siedlcach, ul. Pułaskiego 6
25 stycznia (sobota) – Sala Widowiskowa "Podlasie" MOK w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63.

Koncert laureatów:
31 stycznia (piątek) – Sala Widowiskowa "Podlasie" MOK w Siedlcach, ul. Sienkiewicza 63.