Największa siedlecka inwestycja ostatnich lat – Park Wodny Siedlce – została 9 stycznia oficjalnie oddana do użytkowania. Była to doskonała okazja do podziękowania wszystkim twórcom, tak potrzebnego w mieście obiektu.

Trwająca blisko dwie godziny uroczystość otwarcia to połączenie prezentacji obiekty z występami siedleckich zespołów tanecznych Caro Dance i Luz oraz pływania synchronicznego w wykonaniu pływaczek z AWF w Poznaniu. Oficjalne otwarcie zgromadziło blisko dwustu gości. Byli wśród nich samorządowcy z miasta i regionu, przedstawiciele parlamentu i samorządu województwa, projektanci i budowniczowie obiektu. Siedlecki aquapark działa już od 27 grudnia. Przez dwa tygodnie obiekt odwiedziło blisko 12 tysięcy osób.
W czwartkowy wieczór, 9 stycznia, uroczyście przecięto wstęgę i poświęcono obiekt. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu słowa uznania oraz podziękowania przekazał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. - Już w latach dziewięćdziesiątych podjęliśmy decyzję, że w naszym mieście mają być obiekty sportowe. Rokiem przełomowym był rok 1999 kiedy to w naszym mieście był nasz ukochany papież Jan Paweł II. To tutaj, na tych Błoniach on nas pobłogosławił, odprawił mszę i tutaj powiedział, że przyszło was tu tyle, jakby was było milion. I my chcemy, aby na tych Błoniach z tych obiektów jakie tutaj są korzystał cały region i tyle osób. Miasto, które chce być liderem w regionie musi się rozwijać – powiedział podczas przemówienia Wojciech Kudelski. Prezydent Siedlec podziękował w swoim wystąpieniu władzom Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która jest właścicielem całego kompleksu sportowego na siedleckich Błoniach. – Dziękuję obecnemu prezesowi Mariuszowi Grudzie, który doprowadził inwestycję do tak pięknego finału i dzisiaj możemy świętować. Słowa uznania i podziękowania kieruję także do jego poprzedników – Krzysztofa Dębińskiego, za którego czasów powstała koncepcja budowy Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji oraz Mirosława Pawłowskiego, który zrealizował znajdujący się obok stadion i rozpoczął budowę aquaparku. Dziękuję projektantowi obiektu Jackowi Niedźwiedzkiemu oraz wykonawcy, firmie Skanska SA, którą kieruje Radosław Kaflkowski. To była dobra i rzetelna robota, której efekty możemy dzisiaj oglądać. Dziękuję także Kazimierzowi Paryle, skarbnikowi Miasta Siedlce, który potrafił znaleźć najbardziej korzystny model finansowania dla tej inwestycji. Nie byłoby tego obiektu bez poparcia Rady Miasta Siedlce, tej i poprzedniej kadencji. Radni uznali, że taki obiekt musi wreszcie w Siedlcach powstać i systematycznie wspierali jego realizację.

Podczas otwarcia nagrodzono także uczestników konkursu na nazwę siedleckiego aquaparku. Zwycięską nazwę Park Wodny Siedlce zaproponował Adam Szaniawski. Oprócz niego wyróżniono także: Jan Klewka, Michała Klimiuka, Krzysztofa Prokurata, Elżbietę Tomczuk i Janusza Zielińskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się pierwsze na nowym basenie zawody pływackie z udziałem młodzieży z siedleckich szkół. Ustanowiono podczas nich pierwsze rekordy, bowiem obiekt wyposażony jest w odpowiedni sprzęt pomiarowy i ma wszystkie niezbędne atesty Polskiego Związku Pływackiego.

W czwartek, 9 stycznia, gros swojego czasu antenowego otwarciu Parku Wodnego w Siedlcach poświęciła także TVP Warszawa. Stacja ta realizowała tego dnia wydanie swoich programów informacyjnych z naszego miasta.

http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka/wywiad-kuriera/wideo/09012014/13597678