Wystawę z okazji 150 rocznicy przyjazdu pierwszego pociągu do Siedlec i wybudowania Kolei Warszawsko-Terespolskiej otworzyło 6 maja Muzeum Regionalne w Siedlcach.

Na wystawie zgromadzono archiwalne fotografie, karty pocztowe, dokumenty związane ze 150 - leciem Kolei w Siedlcach. Nie zabraknie sprzętu i narzędzi pracy kolejarzy, w tym mundurów, czapek i innego wyposażenia. Zbiory pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie, zbiorów własnych muzeum w Siedlcach, z okolicznych palcówek muzealnych i kolekcji członków Siedleckiego Klubu Kolekcjonera. Wystawa jest pierwszą z cyklu przewidywanych z okazji 150 - lecia Kolei imprez i uroczystości.

Węzeł kolejowy miał i ma niezwykle ważną rolę w procesie rozwoju i historii Siedlec. Ze względu na swoje położenie i umiejscowienie, Kolej i jej pracownicy razem z rodzinami, budowała podwaliny rozwoju miasta. Kolejarze, obok wojskowych w latach dwudziestolecia międzywojennego, byli jedną z najliczniejszych grup zawodowych w mieście.

Główne uroczystości z okazji 150 wjazdu pierwszego pociągu do Siedlec zaplanowano na 8-9 października b.r.

Wystawy "Para – buch! Koła w ruch", czynna będzie od 6 maja do 3 lipca b.r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 1.