Tradycyjnie Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza w sierpniu na cykl koncertów na Skwerze przy fontannie. W tym roku w ramach MOK Summer Music Festival odbędzie się aż sześć koncertów! Gwarantujemy, że każdy z nich będzie niezapomnianą muzyczną ucztą.

Summer Music Festival 2022 – Irena Kosińska & Bartłomiej Tyburowski Trio

11 sierpnia 2022 r. (czwartek), godz. 19:00
S
kwer przy fontannie, ul. Pułaskiego 6

Irena Kosińska to absolwentka Studia Wokalistyki Estradowej przy Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie studiuje Jazz i muzykę rozrywkową w Rzeszowie w klasie Ewy Niewdany-Hady. Jest pasjonatką jazzu oraz muzyki polskiej, a w szczególności twórczości Krzysztofa Komedy i Kabaretu Starszych Panów. Wiedzę i umiejętności wokalne czerpała od wspaniałych trenerów, m.in.: Dominika Plonka, Soni Lachowolskiej, Renaty Danel, Agnieszki Wilczyńskiej, Anny Gadt, Wojciecha Myrczka czy Kuby Badacha. Występowała na scenie z wieloma świetnymi muzykami, m.in. z Markiem Podkową (autorem słynnego saksofonowego sola w piosence „Fleciki” Kayah), Przemysławem Florczakiem (członkiem orkiestr Adama Sztaby, Tomka Szymusia i innych), Tomkiem Machańskim, Michałem Kapczukiem, Tomaszem Kałwakiem, Wojciechem Rucińskim, a także z zespołem Skaldowie. Jest laureatką Szansy na Sukces, w której zmierzyła się z repertuarem z musicalu Metro, wykonując chyba najbardziej wymagający utwór, słynną „Litanię”. Obecnie spełnia się również w roli pedagoga, wspierając rozwój muzyczny dzieci i młodzieży.

Koncert „Tribute to Andrzej Zaucha”, który wykona podczas MOK Summer Music Festival 2022, to ukłon w stronę wielkiego polskiego artysty. Przypomni fragment z obszernego repertuaru, który wykonywał. W programie można będzie usłyszeć największe przeboje takie jak „Byłaś serca biciem” „Wymyśliłem Ciebie” czy „C’est la vie”. Koncert jest też pretekstem do poznania tych mniej znanych twarzy wybitnego interpretatora polskiej piosenki a także anegdot z życia artysty.

Irenie towarzyszył będzie zespół Bartłomiej Tyburowski Trio. Bartłomiej Tyburowski to pianista, kompozytor oraz aranżer z powodzeniem łączący te trzy profesje zarówno na rynku muzycznym, jak i w środowisku akademickim. Absolwent fortepianu jazzowego w klasie dr Michała Szkila w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie kontynuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u prof. Andrzeja Zubka (specjalizacja Kompozycja i Aranżacja). Jest laureat nagrody dla Najlepszego Akompaniatora podczas Jubileuszowej 25. Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Rybniku.

Festiwal dofinansowano z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022w ramach Kampanii Społecznej Pozwól sobie na eMOCje.