Drugi i ostatni w tym roku koncert z cyklu „Swing Club na Mazowszu” odbędzie się w 14 listopada. Wystąpi Artur Dutkiewicz Trio, a koncert tematycznie związany będzie z wydaną w czerwcu przez lidera zespołu płytą „Comets Sing”.

Swing Club na MazowszuKoncert „Comets Sing” w wykonaniu Artur Dutkiewicz Trio

14 listopada 2021 r. (niedziela), godz. 18:00
Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

Artur Dutkiewicz to od wielu lat ceniony pianista jazzowy i kompozytor. Nazywany „ambasadorem polskiego jazzu”. Jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych –wystąpił w blisko 70 krajach na międzynarodowych festiwalach muzycznych i w prestiżowych salach koncertowych, od USA przez Europę, Bliski Wschód, po Chiny i Australię.

Nowe kompozycje lidera są silnie osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej, a spoiwem łączącym muzykę jest głębia przekazu. Odnajdujemy tu elementy muzyki współczesnej, polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Improwizacja jest pełnym zanurzeniem w chwili bieżącej i łączy materię współczesnych środków wyrazu z bogactwem wewnętrznej przestrzeni emocjonalnej. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

W nagraniu płyty „Comets Sing” oprócz lidera udział wzięli: Michał Barański – wybitny kontrabasista, uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego polskiego kontrabasistę jazzowego w dorocznej ankiecie magazynu Jazz Forum oraz Adam Zagórski – znakomity perkusista młodego pokolenia, absolwent prestiżowej akademii Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania).

W programie koncertu znajdą się również jazzowe improwizacje utworów Czesława Niemena.

Artur Dutkiewicz Trio:

Artur Dutkiewicz – fortepian

Michał Barański – kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

Organizator:

Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator:

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach

Współfinansujący:

STOART

Patronat medialny:

TVP Kultura