15 maja 2021 r. (sobota), godz. 19.00-23.30

WYJĄTKOWE ATRAKCJE

Z przykrością informujemy, że program Nocy Muzeów uległ zmianie.Nocne przejażdżki ulicami miasta Chevroletem Bel Air z 1959 r. zostały odwołane  z powodu nagłej choroby właściciela pojazdu. Właściciel nadal wyraża swoją chęć organizacji pokazowych przejażdżek zabytkowymi samochodami dla mieszkańców naszego miasta, ale w innym terminiepodczas kolejnej imprezy.

PROGRAM:

19.00-23.30

Najnowsze wystawy

Motocykle i Siedlce. Zarys historii motoryzacji w Siedlcach,

Wielkie ssaki epoki lodowcowej,

Obecność. Rysunki Władysława Szczepańskiego.

19.00-22.00

Motocykle członków Klubu Motocyklowego „Gryf Mc Poland”

Przed budynkiem Muzeum obejrzycie, dotkniecie i usiądziecie na pięknych maszynach, a potem zrobicie pamiątkową fotografię.

19.00-22.00

Samochód marki Chevrolet Bel Air z 1959 r.

Zabytkowym autem przejedziecie się ulicami: Pułaskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Floriańską i wrócicie do Muzeum. Na tę przyjemność przewidzieliśmy oddzielny bilet – magnes z wizerunkiem tegoż auta (5 zł).

19.30-21.00

Warsztaty „Dawne zabawki”

Wykonacie poruszające się zabawki: dziobiące ptaszki i kogutki na patyku. Dla najmłodszych uczestników przewidujemy ułatwienia na początku pracy. Wykonane dzieła zabierzecie ze sobą.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Tomaszczuk-Rosołowska

21.30-23.30

Warsztaty „Gliniane ramki na zdjęcie”

Zrobicie pamiątkową ramkę na fotografię z wybranych szablonów, z własnym modelem i dekoracją oraz podpisem. Dzieło zabierzecie do domu lub zaczekacie na utrwalenie go w piecu ceramicznym.
Zajęcia poprowadzą Katarzyna i Piotr Wyrzykowscy ULEP-y Pietruszki

W sprzedaży będą okolicznościowe gadżety kolekcjonerskie, Wydarzenie odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i według wskazówek pracowników Muzeum.

Wstęp 2 zł 

Do każdego biletu dołączymy upominek.