Prezydent Miasta Siedlce informuje, że w związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc finansową.

Pomoc finansową będą mogły otrzymać mikroprzedsiębiorstwa, małe albo średnie przedsiębiorstwa, które w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada poniosły straty.

Na podstawie projektowanych przepisów Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia.

Aby skorzystać z takiego wsparcia przedsiębiorca musi wypełnić wniosek, w którym poda m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania. Dokument taki należy złożyć do 6 listopada 2020 roku do kierownika Biura Powiatowego właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Szczegół TUTAJ

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  - Biuro Powiatowe w Siedlcach mieści się przy ul. Warszawskiej 133, tel. 25 633 68 40. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.


Jednocześnie informujemy, że przedsiębiorcy, którzy wykupili miejsca do handlu chryzantemami, zniczami itp.  w dniach 31.10.2020 i 01-02.11.2020 przy siedleckich cmentarzach na ul. Janowskiej i Cmentarnej będą mogli w ramach poniesionych opłat skorzystać z wykupionych dla siebie miejsc w tym tygodniu, od wtorku 03.11.2020 roku do niedzieli 08.11.2020 roku włącznie. 

Jeśli ktoś może, prosimy o kupowanie kwiatów, by wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i pomóc im w tym trudnym czasie.