Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Z okazji zakończenia roku szkolnego, pragnę wszystkim Państwu serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności.
Sytuacja związana z epidemią uniemożliwiła nam normalne funkcjonowanie, postawiła nowe wymagania również wobec procesu nauczania. W tej nowej rzeczywistości, wspólnie podjęliśmy trud pracy zdalnej i wszyscy zdaliśmy egzamin celująco, pracując ciężej niż zwykle.


Drodzy Uczniowie!

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, kartkówek, sprawdzianów nadszedł wyczekiwany czas wakacji. Czas zasłużonego odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. Niektórzy z Was żegnają się ze swoją szkołą, kolegami, nauczycielami. Inni za dwa miesiące wrócą do tej samej szkoły i z nowymi siłami, pełni energii będą kontynuować naukę. Gratulując szkolnych osiągnięć życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesująco spędzonego czasu, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód. Cieszcie się każdym dniem! Życzę Wam beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

Drodzy Rodzice!

Dla Was także był to czas wyjątkowy, przepełniony radością ale i niepokojem, niepewnością. Nowe wyzwania stanęły także przed Wami. Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony Rodziców proces edukacyjny mógł przebiegać bez zakłóceń. Dziękuję za zaangażowanie, wysiłek i współpracę. Jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, a Wasze opinie i uwagi są niezwykle ważne. Życzę, by rozpoczynające się wakacje stały się dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku, do wspólnej zabawy i spędzania czasu z najbliższymi.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowni Pracownicy siedleckiej oświaty! 

Państwa wytężona praca zmienia oblicze współczesnej szkoły. Dziękuję za profesjonalizm i oddanie, z jakim wykonujecie Państwo swe obowiązki zawodowe. Dziękuję za tę dydaktyczną i wychowawczą codzienność, za trud i wysiłek wkładany w edukację młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w odkrywaniu prawdy i kształtowaniu postaw.


Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości na ten wakacyjny czas. Wróćcie z zapasem sił i gotowości do podejmowania nowych wyzwań.


     Z pozdrowieniami

Prezydent Miasta Siedlce
          Andrzej Sitnik