Po czterech sezonach gry na zapleczu ekstraklasy drużyna piłkarzy Miejskiego Klubu Piłkarskiego Pogoń Siedlce w przyszłym sezonie zagra w II lidze. 13 czerwca na własnym stadionie przegrała 1:2, co w efekcie dało awans w barażach Garbarni Kraków.

Mistrzowie Polski z 1931 roku - Garbarnia Kraków, wracają na zaplecze ekstraklasy po 44 latach. To 4. drużyna II ligi, która awansowała na wyższy poziom rozgrywek, po: GKS Jastrzębie, Warcie Poznań i ŁKS.

Garbarnia zaprezentowała się lepiej w Siedlcach jako drużyna, jak też pod względem umiejętności stricte piłkarskich. Pogoń zaczęła z większym zdecydowaniem i "do przodu" konstruować akcje dopiero po utracie 2. gola w 76 minucie. Wcześniej zawodziła skuteczność, choć okazje "zdarzały się". Bramkarz Garbarni (były gracz ekstraklasy z Cracowią Kraków) też pomógł wydatnie drużynie wywalczyć awans na boisku w Siedlcach.

Już w 8. minucie Kun po strzale głową po dośrodkowaniu, a w 26 Paluchowski po lobie nad bramkarzem, mogli dać prowadzenie Pogoni. Do tego Tomasiewicz w 44 min. strzelił mocno z 20. metrów wprost w bramkarza. Misztal z kolei wybronił Pogoń w 19 min po strzale "w okienko" i w 21 min. po wślizgu przed linią 16. metrów. Nie uchronił jednak drużyny przed stratą bramki w 44 minucie: silny strzał Kalemby w dolny, lewy rów bramki celnie dobił Filip Wójcik.

1:1 mogło być w 54 min. gdyby niepilnowany przez obrońców Ratajczak skierował piłkę z ok. 5 m. po rzucie rożnym, nie nad bramką a wprost w nią. W 80 min. było już "po meczu": po złym wybiciu piłki przez obrońców Pogoni po lewej stronie karnego Misztala, Kalemba po efektownym indywidualnym dryblingu, zamienił na bramkę podanie Michała Wrześniewskiego. Tzw. honorowa bramkę siedlczanie zdobyli w 87 min. po wyrzucie z autu i błędzie obrońców Garbarni na wysokości ok 13 metra przed bramką. Płaskim, celnym strzałem popisał się Damian Świerblewski.

1. kolejkę w II lidze Pogoń zacznie najprawdopodobniej 21-22 lipca br.

2. mecz barażowy 1. Nice Ligi: 13 czerwca, Siedlce: Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:2 (0:1). Bramki: Damian Świerblewski 87 - Filip Wójcik 45, Krzysztof Kalemba 80.

1. mecz barażowy (9.06, Kraków) - 1:1.

Skład Pogoni: Rafał Misztal - Ziggy Gordon (46, Jakub Szrek), Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Jarosław Ratajczak - Dariusz Zjawiński (77, Michał Bajdur), Daniel Chyła, Dawid Polkowski (60, Damian Świerblewski), Grzegorz Tomasiewicz, Dominik Kun - Adrian Paluchowski. Trener: Dariusz Banasik.

Skład Garbarni: Marcin Cabaj - Michał Wrześniewski (88, Łukasz Furtak), Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Łukasz Pietras - Filip Wójcik (64, Serhij Krykun), Wojciech Wojcieszyński, Marek Masiuda, Michał Kitliński (65, Patryk Serafin), Szymon Kiebzak - Tomasz Ogar.

Żółte kartki: Chyła, Gordon, Zjawiński, Kun, Wichtowski, Bajdur, Szrek, Żytko - Kalemba, Ogar, Pietras. Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 1957.