Piłkarzy siedleckiej Pogoni w dostarczaniu emocji piłkarskich wyręczają od kilkunastu lat z doskonałym efektem, alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej z Opola Nowego. Przed kilkudziesięcioma minutami obronili właśnie tytuł Mistrzów Polski, po wygranej z seminarzystami z Łomży 3:0.

Wczoraj, piłkarze w sutannach po 3 golach z rzutów wolnych Rafała Przeździaka awansowali do finału, gdzie natknęli się na alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego z Łomży.

Dzisiaj, piłkarz-alumn Rafał Przeździak ponownie zapewnił drużynie sukces. To po jego pięknym strzale z blisko 18 metrów - już w 2 części spotkania - piłka wpadła pod poprzeczkę. Kilkanaście minut później po jego dośrodkowaniu, bramkę głową na 2:0 strzelił Sebastian Gromada. Nie upłynęło 5 minut, a strzał z dystansu Rafała Przeździaka zza pola karnego, celnie dobił Damian Koryciński. Gwoli zachowania obiektywizmu trzeba dodać, iż łomżyńska drużyna zdecydowanie lepiej prezentowała się w 1. połowie.

Swoich seminarzystów gorąco wspierał, i trenersko prowadził, ks. Rektor WSD w Siedlcach Piotr Paćkowski. Przy słonecznej pogodzie, swoich przyjaciół i kolegów na boisku fantastycznie wspierała - ustawicznie i profesjonalnie prowadząc doping - kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów i licealistów, m.in. z siedleckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i młodzież z parafii z Wojcieszkowa.

Drużyna z Siedlec obroniła tytuł zdobyty 2 lata temu.

opr. JiC

Informacja z 15.5.2017

Na boiskach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce trwają Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Tytułu bronią alumni-reprezentanci diecezji siedleckiej, z seminarium w Opolu Nowym. Mecz półfinałowy siedlczan z Z-G WSD Paradyż obserwował prezydent Wojciech Kudelski. Do jutrzejszego finału awansowały ekipy z Siedlec i Łomży.

Mistrzostwa "piłkarzy w sutannach" rozpoczęto oficjalnie wczoraj, 14 maja w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym. Nasi piłkarze bronią zdobytego 2 lata temu tytułu Mistrzów Polski.

W XIV Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Siedlcach grają 4 zespoły, które uzyskały awans po eliminacjach wewnątrz-diecezjalnych i zakonnych, w których wzięło udział ponad 20 zespołów. Do Siedlec, poza gospodarzami, przyjechali alumni z diecezji łomżyńskiej, tarnowskiej i Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Gościkowie-Paradyżu. Z tymi ostatnimi siedlczanie grali (15 maja o 10.00) w półfinałach, wygrywając 3:2 (do przerwy wygrywali 2-1). Wszystkie bramki dla Siedlec strzelił Rafał Przeździak. W 2. półfinałowej parze WSD Łomża wygrała 2:0 z WSD Tarnów. Zawodnicy walczą na pełnowymiarowych boiskach przez pełne 90 minut.

W otwarciu mistrzostw w niedzielne popołudnie 14 maja uczestniczył biskup Piotr Sawczuk oraz przedstawiciele władz samorządowych: Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz Starosta Siedlecki Dariusz Stopa.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na wielki finał, który odbędzie się we wtorek, 16 maja o godzinie 12.00 na płycie głównej stadionu przy ul. Jana Pawła II 6. Spotkanie poprzedzi rywalizacja o trzecie miejsce: o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Siedlcach.