Może doczekamy się w Siedlcach następcy Artura Wojdata, Pawła Korzeniowskiego, czy Bartka Kizierowskiego... . Maciek Nieczyporuk, uczeń 4 klasy siedleckiej "Czwórki" wywalczył w pływaniu na zawodach w Mińsku Maz. i Mławie, 3 złote i 1 brązowy medal. Jego nauczyciele, Artur Folwarski i Michał Powałka mają powody do radości.

Zawody Macieja w Mińsku

21 marca 2017 r. w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Aquapark" w Mińsku Mazowieckim odbywały się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Maciej Nieczyporuk zdobył dla szkoły dwa złote medale, zwyciężając w konkurencjach na dystansie 25 m. stylem dowolnym chłopców (z wynikiem 15,33 sekundy) i na dystansie 25 m stylem grzbietowym chłopców (z wynikiem 17,39 sekundy).

Do udziału w zawodach zakwalifikowała się czwórka uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza przy ul. 10 Lutego: Zuzanna Mackiewicz (z klasy IV a), Aleksandra Waldzińska (z klasy VI d) oraz Nataniel Majewski i Maciej Nieczyporuk, obaj z klasy IV d. Młodzi pływacy z "Czwórki" 7 lutego br. zdobyli medale w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siedlcach, co dało im przepustkę do zawodów w Mińsku. Opiekunem uczniów jest nauczyciel wychowania fizycznego, Artur Folwarski.

Zawody w Mławie

Maciej po sukcesach w Mińsku pojechał rywalizować na kolejnej imprezie - Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Mława, które odbyły się w dniach 22-23 kwietnia 2017. To zawody "większego" kalibru, międzyklubowe, a zdobyte medale świadczą już o predyspozycjach i umiejętnościach. W Mławie Maciej reprezentował Uczniowski Klub Sportowy "Ósemka" Siedlce, i wystąpił w 5 konkurencjach, oraz raz znalazł się w finale.

W starcie na 50 m. stylem grzbietowym w eliminacjach Maciej zajął 3. miejsce (czas 39,19); na 50 m. motylkiem w eliminacjach był 7. (czas 41,98); na 50 m. stylem dowolnym też był. 7. z czasem 34,55 s.

Na 50 m. grzbietem w finale Maciej był ponownie trzeci, zdobywając brązowy medal i poprawiając czas z eliminacji (czas 39,14). Złoto wywalczył Maciek na 100 m. grzbietowym, z czasem 1 min. 26,63. Na "setkę" zmiennym był 6-y z czasem 1:30,85.

W każdym z 6 startów Maciek poprawiał swoje życiowe rekordy.

Gratulacje, oby wszyscy kontynuowali swoją przygodę z pływaniem i zdobyli dla siebie, szkoły i Siedlec kolejne trofea.

opr. JiC na podst.; foto własne SP

Poniżej na zdjęciu: Maciej Nieczyporuk na podium oraz w pliku pdf wyniki zawodów w Mińsku.