6 stycznia, zapraszamy na największe, uliczne jasełka w Siedlcach.

Nasze miasto bez ulicznych jasełek byłoby biedniejsze o doświadczenie wspólnoty, jaka w czasie Święta Objawienia Pańskiego towarzysz temu wyjątkowemu wydarzeniu. Dlatego z nadzieją i ogromną radością zbliżamy się wielkimi krokami do przeprowadzenia XI Orszaku Trzech Króli w Siedlcach.
Po raz jedenasty nad organizacją siedleckiego Orszaku Trzech Króli czuwa Fundacja Nasza Szkoła razem z Katolicką Szkołą Podstawową im. Bl. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach pod patronatem honorowym Jego Ekscelencji Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce Pana Andrzeja Sitnika.

W dniu 6 stycznia 2024 roku będziemy świadkami kolejnej już edycji orszaku, do którego zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe w poczet Orszaków jednego z Trzech Króli oraz liczne grupy artystyczne, wolontariuszy w tym rodziców i opiekunów tworzących i zabezpieczających orszak. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Siedlec i okolic, a także gości przebywających w tym czasie w naszym mieście do wspólnego towarzyszenia barwnym Orszakom Trzech Króli. Będzie to jedyna taka w roku okazja do obejrzenia wielu scenek ewangelicznych, do których udziału i tworzenia zaprosiliśmy młodzież z Fundacji Nieprzeciętni oraz harcerzy.

Poniżej przedstawiamy plan i trasę Orszaku Trzech Króli 2024 w Siedlcach:

11:45 - Msza Św. w kościele Św. Stanisława
13:00 - Zawiązanie orszaku na placu przed kościołem Św. Stanisława
(Scena 1 - Rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli)
13:10 - Przejście ul. Piłsudskiego obok Biblioteki miejskiej
(Scena 2 - Pasterze)
13:20 - Przejście ul. Piłsudskiego do placu przed Urzędem Miasta
(Scena 3 - Dwór Heroda)
13:40 - Przejście do skrzyżowania ul.Piłsudskiego z Wojskową
(Scena 4 - Gospoda)
14:15 - Przejście do katedry - zakończenie Orszaku
(Scena 5 - Szopka oraz Pokłon Trzech Króli)
Przemówienie Ks. Biskupa oraz Prezydenta Miasta Siedlce
14:30 - Wspólne kolędowanie i zakończenie XI Orszaku Trzech Króli

Niespodzianką tegorocznego orszaku będzie udział zwierząt, które będzie można zobaczyć w specjalnie przygotowanej dla nich zagrodzie. Jak co roku organizatorzy zadbali o korony oraz śpiewniki dla uczestników orszaku oraz kolorowe flagi dla dzieci, które będzie można odebrać bezpośrednio przed rozpoczęciem orszaku na placu Skweru Kościuszki przed kościołem św. Stanisława w Siedlcach.Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/