Piosenka Ryszarda Rynkowskiego w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach była częścią występu artystycznego, dzisiaj podczas otwarcia EKOPRACOWNI „ZIELONY ŚWIAT” (pracownia przyrodnicza) w tej właśnie szkole, która jako jedyna w Mieście Siedlce otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach konkursu pn. „EKOPRACOWNIA”, w kwocie 45 000,00 zł, wkład własny Miasta Siedlce 5 000,00 zł.

Andrzej Sitnik - Prezydent Miasta Siedlce pogratulował społeczności szkolnej, a szczególnie dyrekcji oraz Pani Ewie Kloge – koordynatorowi projektu - inicjatywy i zaangażowania w realizację zadania oraz podkreślił istotną rolę edukacji ekologicznej w pracy dydaktyczno-wychowawczej współczesnej szkoły oraz kształtowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży oraz dbania o naszą planetę. Z ogromną satysfakcją przypomniał, że niedawno nasze miasto zdobyło tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu.

Stworzona EKOPRACOWNIA jest pracownią na miarę XXI wieku, wyposażoną w nowoczesny sprzęt i różnorodne środki dydaktyczne, estetyczną, zachęcającą do nauki i pogłębiania wiedzy.

W ramach zadania, oprócz remontu (odświeżenie umieszczenie fototapety ukazującej piękno naszej planety) została doposażona pracownia w ławki, krzesła, donice, pufy, stoliki, półki oraz sprzęt potrzebny do realizacji zajęć i warsztatów: tablice suchościeralne, monitor interaktywny, tablety, wizualizer, długopisy 3D, pojemniki do sortowania i kompostowania, deszczomierz i kwasomierz glebowy. Przeprowadzono również liczne konkursy w zakresie edukacji ekologicznej z nagrodami ufundowanymi przez WFOŚiGW, których podsumowanie odbyło się podczas otwarcia pracowni.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w quizie realizowanym w oparciu o sprzęt zakupiony w ramach projektu za pomocą platformy Kahoot w zakresie edukacji ekologicznej. Odpowiedzi na pytania wcale nie były oczywiste, co zachęciło uczestników do pogłębiania wiedzy ekologicznej. Wszystkie zespoły poradziły sobie świetnie.

„Szkoda, że sam nie mogę się uczyć w takiej pracowni” – powiedział Pan Adam Skup – Dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, gratulując zespołowi realizacji zadania.

Mamy nadzieję, że w takiej pracowni odkryją się nowe talenty przyrodnicze i przede wszystkim obudzi się pasja do dbania o naszą planetę.Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/