6 stycznia obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, kończące obchody Bożego Narodzenia. Po raz kolejny w naszym mieście uczestniczyliśmy w Orszaku, tym razem odbywającym się pod hasłem „W jasełkach leży”. Jezus leżący w jasełkach, czyli w żłóbku, ma skupić naszą uwagę na prostocie i ubóstwie swojego narodzenia, a jednocześnie pobudzić nas do pochylenia się nad ubogimi i potrzebującymi.

Aura nie była dość sprzyjająca ale to nie zniechęciło mieszkańców do wzięcia udziału w XI Orszaku Trzech Króli.

Cieszymy się, że w ponad 800 miejscowościach w Polsce przemarsz jest organizowany i Siedlce dołączyły do tej wspólnoty. Cieszymy się także, że jest to inicjatywa pozytywna, niewykluczająca nikogo, otwarta i radosna. To niezwykły sposób świętowania Objawienia Pańskiego, który łączy ludzi poprzez uczestnictwo w barwnym, rozśpiewanym orszaku kolędników, przemierzającym znajome ulice naszego miasta głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa.


Po raz jedenasty nad organizacją siedleckiego Orszaku Trzech Króli czuwała Fundacja Nasza Szkoła razem z Katolicką Szkołą Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, pod patronatem honorowym Jego Ekscelencji Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika.

Do XI edycji Orszaku, zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe w poczet Orszaków jednego z Trzech Króli oraz liczne grupy artystyczne, wolontariusze, rodzice i opiekunowie. 
Mieszkańcy Siedlec i okolic, a także goście przebywający w tym czasie w naszym mieście, zostali także zaproszeni do wspólnego towarzyszenia barwnym Orszakom Trzech Króli. Była to jedyna taka okazja w roku do obejrzenia wielu scenek ewangelicznych m.in. sceny z pasterzami, scenki w gospodzie czy na dworze Heroda. Orszak zakończył się na placu przed katedrą. Tutaj Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się Świętej Rodzinie i złożyli dary. Tutaj był też czas na życzenia od prezydenta miasta i błogosławieństwo biskupa siedleckiego.

Niespodzianką tegorocznego orszaku był udział zwierząt, które można było zobaczyć w specjalnie przygotowanej dla nich zagrodzie. Jak co roku organizatorzy zadbali o korony oraz śpiewniki dla uczestników orszaku

oraz kolorowe flagi dla dzieci.

Organizatorom i Uczestnikom tegorocznego Orszaku Trzech Króli składamy najserdeczniejsze życzenia. Wzajemnej życzliwości, zrozumienia, miłości i pokoju.
Niech wspólne kolędowanie doda nam sił i radości na kolejne dni 2024 roku.Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/