W piątek 27 maja 2022 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbyła się uroczysta Gala finałowa II Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Wiosna w obiektywie," podczas której zostały zaprezentowane piękne fotografie wiosny wykonane przez uczestników konkursu oraz wręczone nagrody zwycięzcom – laureatom i wyróżnionym.

W piątek 27 maja 2022 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbyła się uroczysta Gala finałowa II Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie, podczas której zostały zaprezentowane piękne fotografie wiosny wykonane przez uczestników konkursu oraz wręczone nagrody zwycięzcom – laureatom i wyróżnionym. W uroczystości wzięli udział: p. Robert Szczepanik – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce; p. prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk- Prorektor do spraw rozwoju i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach; sponsorzy; artyści - Duet Amabile w składzie: p. Izabela Kiryluk (śpiew), p. Joanna Szczepańska (flet poprzeczny); nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Inicjatywa Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie powstała w 2021 roku i idealnie wpisuje się w działania siedleckiej Kolejówki na rzecz wspierania uzdolnień i zainteresowań uczniów.

W tegorocznej edycji wzięło udział wielu uczestników, którzy zaprezentowali swoje piękne fotografie. Jej zwieńczeniem była uroczysta Gala, w trakcie której przedstawiono fotograficzne dzieła sztuki wykonane przez laureatów i wyróżnionych w konkursie oraz wszystkich uczestników, którzy zgłosili swój udział w naszym przedsięwzięciu.

Laureatów i wyróżnionych w dwóch kategoriach, w kategorii uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych wskazało jury złożone z ekspertów o uznanych kwalifikacjach:

 1. dr Marcin Sutryk – przewodniczący jury, fotograf, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach,
 2. Monika Kowalczyk – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach,
 3. Monika Jabłkowska – dziennikarz, Katolickie Radio Podlasie, Podlasie24,
 4. Agnieszka Król - fotograf, dziennikarz, Tygodnik Siedlecki,
 5. Paweł Papliński – fotograf, Fotoelab,
 6. Renata Orzeszek – projektant graficzny, Bez szablonu,
 7. Izabela Kiryluk – dyrygent, wokalistka, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach, wykładowca w Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej w Siedlcach, drugi dyrygent Chóru Katedralnego im. ks. Alfreda Hoffmana w Siedlcach, Duet Amabile.

Serdecznie dziękujemy członkom jury za zaangażowanie i wkład pracy podczas oceny zdjęć przesłanych przez uczniów.

Dziękujemy również naszym patronom oraz sponsorom, dzięki którym nasz konkurs zyskał wsparcie i prestiż.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

 1. Pan Andrzej Sitnik - Prezydent Miasta Siedlce,
 2. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Patronatem medialnym konkurs objęli:

 1. Pan Krzysztof Strzelecki Prezes Zarządu oraz redaktor naczelny Tygodnika Siedleckiego,
 2. Pani Joanna Soćko dziennikarz informacyjny Radia Eska Siedlce 96,8 FM,
 3. Ks. Andrzej Sochal Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24.pl.

Na naszej konkursowej drodze los postawił również wielu życzliwych ludzi, którzy z chęcią i otwartością wsparli nasze konkursowe działania, bez nich nasze zamierzone cele nie zostałyby zrealizowane. Nasi sponsorzy to:

Firma meblarska SSF (Sikorski Supreme Furniture),
Zakład fotograficzny Fotoelab - Paweł Papliński,
Kawiarnia Coffe  Tea House,
NoveKino Siedlce,
Usługi Introligatorsko-Poligraficzne s.c. Mariola Pieńkowska, Andrzej Pieńkowski,
Pinmania,
Lexpert sp. z o.o. Eksperci w prawie,
Agencja reklamy Bez szablonu,
Duet Amabile,

Rada Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

W kategorii klas 7 i 8 szkół podstawowych:

LAUREAT: Marika Kurowska uczennica klasy 8 Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach, fotografia:  „Światełko Nadziei”,

WYRÓŻNIENIE: Karolina Kosieradzka uczennica klasy 7 Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach, fotografia:  „Królowa i pszczoły”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

LAUREAT: Miłosz Omelaniuk uczeń klasy 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach, fotografia: „Pan Bażant”,

WYRÓŻNIENIE: Bartłomiej Stosio uczeń klasy 2 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, fotografia: „Wieczorne krople rosy”.

Komisja konkursowa wyłoniła również zwycięską szkołę, która najaktywniej promuje fotografię jako dziedzinę sztuki. To Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach.

Nagrody, które otrzymali zwycięzcy to: wysokiej klasy smartwatche, głośniki bezprzewodowe, vouchery do kina, kawiarni, na zdjęcia oraz wiele innych atrakcyjnych gadżetów.