10 września na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbędzie się ekologiczny piknik miejski. Na uczestników czekać będą  ekologiczne warsztaty, konkursy o tematyce eko oraz degustacja miodów i pszczelich produktów. Zaskoczeniem z pewnością okażą się łaziki marsjańskie z recyklingu elektrycznych śmieci oraz wystawa w nurcie trash art. Impreza potrwa od 10 do 15.00.

Wrzesień, to czas powrotu do szkół, ale również okres rozpoczynającej się jesieni. Piknik ma wprowadzić mieszkańców Siedlec w radosny, jesienny klimat, połączony z troską o środowisko. „Chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu, a w tym przypadku także niezwykle słodki. W ramach warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przymierzyć strój pszczelarski, sprawdzić jak działa podkurzacz oraz przekonać się co łączy bęben od pralki z ulem” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Na miłośników gier i quizów czeka również konkurs Eko Milionerzy. Dlaczego czerwony pojemnik jest czerwony? Jakie substancje niebezpieczne znajdują się w bateriach? Czym jest czarna masa? Mamy nadzieję, że żadne koło ratunkowe nie będzie potrzebne.

Wśród długiej listy atrakcji należy zwrócić uwagę na warsztaty artystyczne w nurcie sztuki ze śmieci. Pod czujnym okiem ekspertów, siedlczanie będą mogli wykonać własny ogród w szkle z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Stworzone w ramach zajęć lasy w szkle każdy będzie mógł zabrać ze sobą. Z bliska będzie można również zobaczyć łaziki marsjańskie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu elektrośmieci. W ramach wydarzenia odbędą się ekologiczne konkursy z nagrodami.

Siedlecki Eko Piknik jest organizowany wspólnie przez Miasto Siedlce, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację AURAEKO.