„Dzień dziś wesoły!” – Pod takim hasłem już po raz dziewiąty odbędzie się w Siedlcach Orszak Trzech Król

Tradycyjnie 6 stycznia 2022, w święto Objawienia Pańskiego, orszak przejdzie ulicami Siedlec. W tej edycji na skróconej trasie.

Orszak rozpocznie J.E. Kazimierz Gurda modlitwą Anioł Pański na placu przed kościołem Św. Stanisława. Następnie Trzej Królowie wsiądą do królewskiego pojazdu i wyruszą w stronę siedleckiej katedry, aby pokłonić się Jezusowi w stajence. Na trasie orszaku uczestnicy będą mogli obejrzeć centralną scenkę – Dwór Heroda i walkę dobra ze złem.

Odgrywane podczas orszaku scenki będą przygotowywane przez wspólnoty Domowe Kościoła, rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, a także Teatralną Grupę „WITRAŻ” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Na zakończenie orszaku przewidziany jest ciepły poczęstunek dla uczestników wydarzenia. Zapraszamy także udziału w koncercie kolęd w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce, który uświetni tegoroczny Orszak Trzech Króli. Występ w katedrze siedleckiej w godzinach od 14:30 do 15:00, zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego.