30 stycznia 2022 r. (niedziela). Trwają przygotowania w siedleckim Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który działa jak co roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

.30. Finał to jubileusz istnienia corocznej zbiórki i święto wspólnego działania ponad podziałami. Wolontariusze z całej Polski łączą się, aby zbierać do puszek na jeden cel – tym razem dla oddziałów ośrodków okulistyki dziecięcej. Tegoroczny finał odbędzie się 30 stycznia pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Wszystkich zarejestrowanych wolontariuszy zapraszamy po odbiór puszek i identyfikatorów 29 stycznia w godz. 12:00-18:00 do sali widowiskowej „Podlasie”, przy ul. Sienkiewicza 63. Osoby niepełnoletnie zapraszamy z opiekunem.

Już teraz można wesprzeć Orkiestrę dorzucając się do wirtualnej eSkarbonki, do której link znajdziecie na stronie mok.siedlce.pl oraz do puszek stacjonarnych: w Kiosku u Alexa, w sali ćwiczeń Agata Joga, w Salonie Łazienek ESKA, w salonie kosmetycznym Jak Ta Lala, w pralni dywanów Clean-Wash Polska, w Lodziarnio-Herbaciarni Kotuń, w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Radomyśli, w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej Siedlce, w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale, w sklepie PSB Mrówka Siedlce, w gabinecie światłoterapii Opalarium, w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym, w gabinecie terapii manualnej Centrum Terapii Bowtech, w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach. Niedługo wystartują także niezwykłe aukcje na Allegro.

W niedzielę 30 stycznia 260 wolontariuszy wyruszy na ulice Siedlec, by zbierać pieniądze naokulistykę dziecięcą, a w wybranych sklepach Sieci Topaz spotkacie wolontariuszy także w sobotę.

Morsy Siedlce zapraszają o godz. 11:00 nad Zalew całe Siedlce i okolice na wspólne morsowanie, licytację okolicznościowych koszulek, kiermasz ciast, pokaz aut Renault i ognisko. Będzie można skorzystać z mobilnej sauny Dobra Bania, przejechać na kucyku z Leśnego Konika, NoWi Siedlce nauczą chętnych Nordic Walking, a o godz. 12:00 poćwiczyć zumbę.

WOŚP-owy sklepik tym razem otwarty będzie w Galerii Siedlce. Również tam odbędzie się kiermasz ciast, pokaz pierwszej pomocy, będzie można napić się grzańca i pograć w planszówki.

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra w tym roku również Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Od godz. 11:00 zapraszamy warsztaty w Pracowni Integracji Sensorycznej, zwiedzanie Pracowni Małych Zwierząt, spotkanie z zoopsychologiem i behawiorystą w Pracowni Sensoryki i Rehabilitacji Zwierząt, warsztaty w Instytucie Nauk Chemicznych, wystawy w Bibliotece Głównej i Galerii Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych. Otwarta będzie także Strzelnica na Wydziale Nauk Społecznych.

Przed budynkiem „Podlasie”, który tradycyjnie będzie siedzibą siedleckiego Sztabu, od godz. 13:00 odbędzie się pokaz malowania graffiti. O godz. 17:30 zapraszamy na koncerty zespołów Niekompletni i Route 66. Koncerty będzie można zobaczyć na żywo w sali widowiskowej „Podlasie” (za wrzut do puszki), na kanale YouTube Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach oraz na Placu gen. Sikorskiego na specjalnym ustawionym telebimie.

Na Placu gen. Sikorskiego od godz. 10:00 będą trwały pokazy ATV Quady Siedlce. Do godz. 15:00, dzięki Centrum Medyczno-Diagnostycznemu, otwarty będzie punkt szczepień przeciwko Covid-19. W godz. 12:00-16:00 zapraszamy na pokazy pierwszej pomocy. A o godz. 20:00 tradycyjne Światełko do nieba – niezwykły pokaz sztucznych ogni.

Zwracamy się też z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca, do firm i instytucji w naszym mieście i nie tylko. Pomóżcie nam i wesprzyjcie nasze działania przy organizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszukujemy strategicznych sponsorów i innych dobroczyńców, ofiarodawców oraz chętnych osób do współorganizacji. Jeżeli połączymy nasze siły na pewno uda nam się zorganizować wspaniały Finał.