20 lipca 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania tomografu komputerowego dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach. 


W oficjalnym przekazaniu tomografu wziął udział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Dyrektor SP ZOZ  w Siedlcach Mirosław Leśkowicz, zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Robert Szczepanik oraz pracownicy Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Nowy sprzęt poświęcił kapelan szpitala ks. Tadeusz Danieluk.
Jest to bardzo ważna inwestycja dla Siedlec i regionu. Nowoczesny aparat pomoże w szybszej diagnostyce przede wszystkim pacjentów z COVID -19, ale nie tylko. Sprzęt posłuży również innym pacjentom, którzy będą potrzebowali diagnostyki z wykorzystaniem TK.

Jak mówi dyrektor Mirosław Leskowicz: Szpital w Siedlcach od początku pandemii jest zaangażowany w walkę z koronawirusem oraz leczenie pacjentów z COVID – 19. W okresie pandemii placówka wykonała 6 tysięcy 300 badań z zakresie TK. Tomograf, który dziś został nam oficjalnie przekazany jest już gotowy do pracy w szpitalu. Czekamy tylko na decyzję sanepidu odnośnie uruchomienia i bezpiecznej pracy.

Zakup sfinansowany ze środków Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Wartość inwestycji zamknęła się w kwocie 2 mln 600 tys. zł.