Już w najbliższą niedzielę 25 lipca Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki zabytkowej organizuje przełożony z ubiegłego roku XI Siedlecki Zlot Pojazdów Zabytkowych „Mrowisko”. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Nadrabiamy zaległości”.

- W zeszłym roku z oczywistych względów nie udało nam się spotkać w tak licznym jak co roku gronie, ale fani zabytkowej motoryzacji mają tak wielką ochotę na to, by móc ponownie zaprezentować szerokiej publiczności swoje dopieszczone w czasie lockdownu maszyny, że przekonali nas do zorganizowania zaległej, XI edycji zlotu Mrowisko – zauważa Maciej Mikołajewski, Prezes Stowarzyszenia „Korba”.

Impreza jak zwykle zapowiada się imponująco. Odbędzie się tradycyjnie na terenach zielonych wokół siedleckiego Amfiteatru przy ulicy Wiszniewskiego (która będzie zamknięta tego dnia dla ruchu). Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godzinie 9:00 – nie obowiązują żadne wcześniejsze zapisy ani opłaty wjazdowe. Jedynym warunkiem jest posiadanie pojazdu, który został wyprodukowany do roku 1990 . W programie przewidziano konkursy dla uczestników, a zlot zakończy się przejazdem biorących w nim udział pojazdów na parking przy markecie budowanym „Mrówka” na ulicy Warszawskiej.

Pragnąc zadbać nie tylko o doskonały stan techniczny zabytkowych maszyn, ale również o zdrowie wszystkich odwiedzających zlot gości, Stowarzyszenie „Korba” wspólnie z SPZOZ w Siedlcach zorganizowało na jego terenie mobilny punkt szczepień, w którym wszyscy chętni będą mogli przyjąć (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) jednodawkową szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Johnson & Johnson.

Jak przygotować się do szczepienia na COVID-19?

• w dniu szczepienia należy zjeść lekki posiłek

• na szczepienie zgłosić się koniecznie z dowodem osobistym.

• jeśli przyjmuje się jakieś leki, należy je zażyć,

• należy też zabrać ze sobą dokumentację medyczną oraz listę aktualnie

przyjmowanych leków, jeśli się jakieś przyjmuje,

• ubrać się tak, by łatwo można było odsłonić górną część ramienia


25 lipca br. podczas „Mrowiska” planujemy uruchomienie punktu spisowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Na osoby chętne, które do tej pory się nie spisały, będą czekali rachmistrzowie. Z chęcią pomogą w dokonaniu obowiązku spisowego.


Zapraszamy!