Piłkarska reprezentacja Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej zdobyła po raz czwarty w historii tytuł Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych.

W rozgrywanym w dniach 9-10 maja w Radomiu turnieju, pokonała najpierw w półfinale WSD Tarnów, a w finale obrońców tytułu i gospodarzy mistrzostw WSD Radom 3:2 (po dogrywce).

Dzięki przebrnięciu eliminacji i wyeliminowaniu trzech drużyn seminaryjnych (Białystok, Poznań, Gdańsk) drużyna piłkarska naszego seminarium diecezjalnego udała się do Radomia na finały mistrzostw Polski, gdzie spotkały się trzy drużyny z eliminacji (WSD Tarnów, WSD Katowice, WSD Siedlce) i obrońca tytułu WSD Radom. Losowanie przydzieliło nam w półfinale ekipę z Tarnowa.

Mecz półfinałowy rozpoczął się dokładnie o godzinie 10 na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwsi gola strzelili zawodnicy z Tarnowa, którzy w pierwszej połowie spotkania byli drużyną lepszą i solidnie zorganizowaną w defensywie. Dzięki temu pierwsze 45 minut należało do naszych przeciwników, natomiast żadna akcja z naszej strony nie okazała się skuteczna. Na drugą połowę wychodzimy z ogromnym animuszem i wolą walki do ostatniej minuty. Wszelkie ofensywne poczynania przynoszą coraz to większe zagrożenie ze strony naszych napastników, lecz rywale nie śpią i groźnie kontratakują (m.in. piłka trafiła w słupek i poprzeczkę). Wysiłki w końcu przynoszą skutek, po fantastycznym dośrodkowaniu z prawej flanki boiska piłkę głową do bramki kieruje zupełnie niepilnowany al. Damian Koryciński. Wybuch ogromnej radości i nadzieja na awans do finału powraca. Do końca regulaminowego czasu gry nie pada już gol, sędzia zarządza dogrywkę. W niej skutecznie się bronimy, wyprowadzając liczne ataki. Warto podkreślić dobrą grę bramkarza i bloku obronnego. W drugiej połowie dogrywki, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje nasz obrońca al. Dariusz Wójcik. Udaje się nam utrzymać remisowy wynik do końca dogrywki. Następują karne, a w nich nasze trzy strzały trafiają do bramki rywali, zaś Tarnów dwa razy pudłuje. Decydującego karnego broni al. Radosław Sokólski, dzięki czemu jesteśmy w finale.

W tym miejscu warto podziękować ks. Łukaszowi Wardakowi, którzy przywiózł do Radomia grupę kilkunastu kibiców z Kocka, a ci nie żałowali swych gardeł i mocno wspierali naszą drużynę. Dziękujemy!

10 maja 2015 roku, godzina 13, stadion Broni Radom – wielki finał XIII Mistrzostw Polski. Z jednej strony obrońca tytułu WSD Radom, z drugiej brązowy medalista poprzednich mistrzostw WSD Siedlce. Na trybunach ok. 100 osób i rozpoczyna się bój o mistrza. Pierwsze minuty to wzajemne badanie się i spokojna gra w środku pola. Po dość przypadkowej sytuacji piłkę do bramki naszej drużyny strzałem zza pola karnego kieruje jeden z napastników Radomia. Na tablicy 0:1, a my ruszamy do ataków i gdy "pachniało" drugą bramką dla gospodarzy, wtedy następuje szybkie wybicie piłki przez bramkarza, następnie al. Mateusz Kamecki zgrywa piłkę do dk. M. Prudaczuka, a ten fantastycznym rajdem i strzałem po ziemi trafia do bramki obrońców tytułu i jest 1:1. Do przerwy wynik się nie zmienia. Druga połowa to wyrównany pojedynek, gospodarze nieco opadają z sił. Konstruujemy wiele akcji w ofensywie i jedna z nich przynosi skutek. Al. Mateusz Kamecki silnym strzałem pokonuje bramkarza z Radomia – 2:1. Kilkanaście minut później rzut wolny dla WSD Radom, silny strzał broni intuicyjnie al. Radosław Sokólski, ale na jego nie szczęście do piłki jako pierwszy dobiega atakujący gospodarzy i mamy remis. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie ulega zmianie, więc znów gramy dogrywkę. Pierwsza połowa wyrównana, druga zaś to nasza dominacja i wiele akcji. Co raz atakuje al. Rafał Przezdziak i dk. Marcin Prudaczuk. Po jednym z dośrodkowań piłkę z bliska do bramki kieruje al. Damian Koryciński i jest 3:2. Do końca spotkania tylko 6 minut, rozpaczliwa obrona przynosi skutek. Końcowy gwizdek i mistrzostwo Polski dla WSD Siedlce. Radości po meczu nie było końca, wznieśliśmy najważniejszy, złoty puchar mistrzów!

Najlepszym bramkarzem mistrzostw został wybrany nasz zawodnik, al. Radosław Sokólski.

Po meczu finałowym podziękowaliśmy za grę obu diakonom: Grzegorzowi Bielakowi i Marcinowi Prudaczukowi za wszystkie siły pozostawione na boisku, a także ks. prefektowi Łukaszowi Gomółce za grę i wsparcie okazywane naszej drużynie.

Następnego dnia o godzinie 15:15 w seminaryjnej auli odbyła się uroczysta gala, która była ukoronowaniem zmagań piłkarskich. W jej trakcie odpowiedzieliśmy na pytania i opowiedzieliśmy przebieg turnieju i wszelkie sytuacje, które miały miejsce w trakcie mistrzostw. Dziękujemy w tym miejscu braci kleryckiej za miłe przywitanie i gromkie "Sto lat".