Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 24.05.2024 19:00

Godzina zakończenia: 24.05.2024 20:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

24 maja 2024 r. (piątek), godz. 19:00

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

 

Harlem to olsztyńska grupa rockowa założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. W swoim dorobku ma 6 albumów: Lustra ('95), Bezsenne noce ('98), Amulet ('00), TEN Harlem ('04), Niebo nade mną ('07) i Przebudzenie ('13) oraz setki koncertów na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Seven Festival w Węgorzewie, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Festiwalu Ryszarda Riedla w Tychach i Chorzowie, na stadionach Gwardii, Legii i Śląskim, w Filharmonii Bałtyckiej i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Na płytach Harlemu pojawiali się gościnnie tacy artyści, jak: Dean Bowman (voc. John Scofield Band), Krzysztof Cugowski (Budka Suflera), Maciej Balcar (Dżem), Grażyna Łobaszewska, Piotr Cugowski (Bracia), Jerzy Styczyński (Dżem), Tomasz Szymuś, Piotr Sołoducha (Enej), Michał Jelonek (Hunter), Grzech Piotrowski. Zespół występował na jednej scenie m.in. z Deep Purple, Strangelove, Porcupine Tree, Smokie, Slade.

W 2008 roku z grupą rozstał się wokalista Ryszard Wolbach. Jego miejsce na krótko zajął Jacek Dewódzki, a od wiosny 2010 roku za mikrofonem stoi charyzmatyczny Jakub Weigel.

Harlem tworzą: Krzysztof „Dżawor” Jaworski – gitary elektryczne, Kuba „Qbek” Weigel – śpiew, gitara akustyczna, Cezary „Kaz” Kaźmierczak – instrumenty klawiszowe, Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk – perkusja.

New Blues Projekt to zespół założony w 2013 roku z inicjatywy dwóch zdeklarowanych siedleckich miłośników bluesa – gitarzysty Michała Skupa i harmonijkarza Leszka Michalaka, pierwotnie pod nazwą Blues Projekt. Pierwszy skład zespołu tworzyli: Michał Skup – gitary, Leszek Michalak – harmonijka, śpiew, Jacek Zdanowski – gitara basowa, Jacek Skup – perkusja. W 2017 roku miejsce za zestawem perkusyjnym zajął Grzegorz Baran. Zespół w swoich poczynaniach muzycznych często wspiera ceniona wokalistka Agnieszka Skup oraz znany siedlecki gitarzysta Piotr Franczuk.

W styczniu 2024 r. roku nastąpiła kolejna zmiana, zarówno nazwy zespołu, stylistyki, jak i jego składu. Obecnie New Blues Projekt w tworzą: Błażej Jakoniuk – śpiew, Michał Skup – gitary, Jacek Zdanowski – gitara basowa, Grzegorz Baran – perkusja. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza bluesa i rocka, nie stroniąc również od innych stylistyk. Wielokrotnie uczestniczyli w Siedleckiej Fali Bluesa, Gitariadzie, Mrowisku, MotoParadzie Niepodległości i wielu innych wydarzeniach na scenach muzycznych Siedlec i Podlasia.

Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży do 22 maja i 60 zł od 23 maja do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.