Rusza ekologiczny konkurs dla uczniów.

Jak dbać o środowisko naturalne? Dlaczego należy segregować śmieci? Czy moje miasto jest eko? Odpowiedzi poznamy już wkrótce dzięki siedleckim uczniom, którzy w ramach konkursu stworzą plakaty z hasłem promującym działania proekologiczne w swoim mieście. Nagrodą w konkursie jest wizyta w nowoczesnym zakładzie przetwarzania Maya Victory, karmniki z recyklingu elektrycznych śmieci oraz książki o tematyce ekologicznej. Konkurs, organizowany wspólnie przez Miasto Siedlce, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci, potrwa do 28 kwietnia. 

Czerwony Pojemnik w roli głównej

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu plakatu o tematyce ochrony środowiska wraz z hasłem wzywającym do proekologicznych działań. Grafika, w dowolnej formie i rozmiarze, ma przekonywać do tego, by dbać o przyrodę.

„Jestem przekonana, że siedleccy uczniowie zaskoczą nas swoją bogatą wyobraźnią, kreatywnością i śmiałymi pomysłami. Dzięki temu, że poświęcą swój czas na wymyślenie ekologicznego hasła oraz przygotowanie plakatu, bliższa stanie im się tematyka selektywnej zbiórki, w tym zbiórka elektrośmieci. Może czerwony pojemnik na elektryczne śmieci będzie wiodącym motywem konkursu?” – podsumowuje Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Nagrody w stylu eko

Dla zwycięzców przewidzieliśmy  wyjątkowe nagrody. Jedną z nich jest wyjazd do zakładu przetwarzania Maya Victory w Bogumiłowie.

„Uczniowie będą mogli zobaczyć recykling świetlówek i innych źródeł światła. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić ile waży rtęć. Naszym zadaniem jest pokazywać praktyczny wymiar recyklingu” – dodaje Karolina Kędzierska.  Dla szkół przewidzieliśmy także jedyne w swoim rodzaju karmniki z recyklingu elektrycznych śmieci.

Za wszystkich uczestników konkursu trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Szczegóły w regulaminie konkursu oraz na stronie Szkolne Centrum Recyklingu www.szkolnecentrumrecyklingu.pl.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.