W dniach 19-20 października w Siedlcach odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych szans” – w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Patronat honorowy nad XVII Międzynarodowym Turniejem Szachowym “Równych szans” objęli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Turniej zgromadził 98 szachistów, w tym 32 szachistów z listy rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE.

Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji generalnej został Andrzej Czapla – zawodnik Skoczka Siedlce – zdobywając 9,0 pkt. z 11 partii. Drugie miejsce wywalczyła Partycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego – 8,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce – również 8,5 pkt.

3. Natalia Pędzik – SP 10 Siedlce – 4,0 pkt

Zawody sędziował sędzia klasy państwowej Waldemar Kulik z Węgrowa.

Czołowi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe od sponsorów.
Organizatorami turnieju byli już tradycyjnie: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach z dyrektor Joanną Kowalską – Wróbel w roli przewodniczącej komitetu organizacyjnego, Rada Rodziców Szkoły, Urząd Miasta Siedlce Wydział Edukacji oraz Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnictwa odbyło się po części artystycznej upamiętniającej postać wybitnego Polaka – świętego Jana Pawła II.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przedstawili wydarzenia sprzed 40 lat, kiedy to kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża.