W dniach 18-20 października 2019 roku w Bydgoszczy odbył się finał 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Chór „Canzona” pod dyrekcją pana Dariusza Różańskiego działający w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach już po raz kolejny zakwalifikował się do konkursu finałowego.

Przesłuchania 12-stu chórów wyłonionych na podstawie nagrań w I etapie konkursu, z podziałem na 4 kategorie, odbyły się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w dniu 19 października 2019 r.. W tym roku „Canzona” startowała w kategorii III. Młodzieżowych Chórów Szkolnych do lat 21 o głosach równych zdobywając następujące nagrody:

• ZŁOTY KAMERTON;

• PUCHAR MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ – za zdobycie najwyższej punktacji w tej kategorii – 94,00 pkt.;

• PUCHAR i nagrodę pieniężną MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO w wysokości 4.600,- zł za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w tej kategorii („Matulu moja” w opracowaniu Ireny Pfeiffer);

• Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości 1.000,- zł

W chórze „Canzona”, poza uczennicami Szkoły Podstawowej nr 8, śpiewają także jej absolwentki (uczennice siedleckich szkół ponadgimnazjalnych). Udział chóru w konkursie jest doskonałą okazją do reklamy naszego miasta, bowiem tradycyjnie podczas Koncertu Galowego wykonywany jest „Taniec z flagami” miast – uczestników. Dyrygentowi Panu Dariuszowi Różańskiemu oraz wszystkim chórzystkom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów.