9 sierpnia odbyły się siedleckie obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystości w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach wręczono wyróżnienia policjantom, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, reprezentanci gmin, starosta siedlecki oraz przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych a także zaprzyjaźnionych służb oraz instytucji. Komenda Miejska Policji w Siedlcach zorganizowała uroczyste obchody Święta Policji, które rozpoczęły się mszą świętą w siedleckiej Katedrze, pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. We mszy, zgodnie z ceremoniałem policyjnym, udział wzięli funkcjonariusze policji z Komendantem Miejskim Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzejem Dziewulskim na czele.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach w formie uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji. Obchodzone co roku Święto jest zawsze doskonałą okazją do uhonorowania policjantów i pracowników Policji za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. W tym roku, wyjątkowym z uwagi na jubileusz 100-lecia powstania Policji Państwowej, mianowanie na wyższe stopnie otrzymało łącznie 84 funkcjonariuszy siedleckiej komendy. W tym: w korpusie oficerów - 2 policjantów, w korpusie aspirantów - 38 policjantów, w korpusie podoficerów - 25 policjantów, w korpusie szeregowych - 19 policjantów.
Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski złożył szczególne podziękowania osobom, które od lat owocnie współpracują z siedlecką policją, za zaangażowanie i życzliwość oraz wręczył okolicznościowe upominki.
Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik podziękował wszystkim policjantom za codzienną służbę, za profesjonalizm. Podkreślił, że na pomoc KMP w Siedlcach zawsze może liczyć, dzięki czemu siedlczanie mogą normalnie żyć i czuć się bezpiecznie.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaprezentowany został film przedstawiający siedlecką policję dawniej i dziś. Następnie odbył się wspaniały koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, której towarzyszyli znani soliści. Na koniec goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej 100-leciu powstania Policji na terenie miasta i powiatu siedleckiego przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Siedlcach.