Dwa i pół tysiąca widzów świętowało w niedzielę, 5 czerwca zwycięstwo piłkarzy Pogoni nad Chojniczanką, które zagwarantowało grę w przyszłym sezonie w I lidze. Złotą bramkę zapewnił strzał Rafała Zembrowskiego w 64 minucie.

W meczu ostatniej kolejki I ligi Pogoń musiała wygrać z Chojniczanką aby zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Porażka lub remis oznaczały grę w barażach z czwartym zespołem II ligi. Po fatalnym występie w Olsztynie Zarząd MKP Pogoń zadecydował o "urlopowaniu" pierwszego trenera Pogoni Marcina Sasala. W tej sytuacji drużynę poprowadził Bartosz Tarachulski, który dokonał znaczących roszad w ustawieniu. Parę stoperów stanowili tym razem Mateusz Żytko i Rafał Augustyniak. W pomocy pojawili się Krzysztof Bodziony, który praktycznie nie grał na wiosnę i Daniel Dybiec także rzadko występujący ostatnio w pierwszym składzie. Kapitan zespołu Rafał Zembrowski usiadł na ławce, a kapitańską opaskę założył bramkarz Rafał Misztal.

Pogoń rozpoczęła grę ze sporym animuszem. Widać było, że bardziej ofensywne ustawienie zespołu dało impuls do agresywniejszej i szybszej gry. Już w trakcie pierwszej połowy kontuzji doznał Mateusz Żytko i zastąpił go Rafał Zembrowski. Chojniczanka stworzyła sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki w 28’ spotkania, strzelał Bartłomiej Niedziela , ale na posterunku był golkiper Pogoni. Siedlecki zespół również miał swoje szanse, na bramkę rywali strzelali Kamil Jonkisz i Daniel Gołębiewski, po pierwszej połowie było jednak bezbramkowo.
W drugiej części meczu piłkarze stworzyli wreszcie widowisko. Obie drużyny walczyły bardzo ostro. Widać było, że goście nie oddadzą punktów bez walki, a siedlczanie, którzy musieli wygrać, także nie żałowali "kości". Pogoń osiągnęła sporą przewagę, ale nadal brakowało przysłowiowej kropki nad i. W 60 minucie kibice krzyknęli "gol", niestety po pięknym strzale z rzutu wolnego Daniela Dybca piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Wreszcie w 64 minucie zawodników i kibiców ogarnęła euforia. Pogoń zdobyła bramkę po strzale Rafała Zembrowskiego, który umiejętnie włączył się do ataku i uderzeniem z pola karnego zdobył upragnionego i jedynego w tym meczu gola.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0). Bramka: Rafał Zembrowski 64’. Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Mateusz Żytko (26’ Rafał Zembrowski), Rafał Augustyniak, Daniel Chyła – Mariusz Rybicki (90’ Dawid Dzięgielewski), Marcin Paczkowski, Daniel Dybiec, Krzysztof Bodziony (78’ Adam Duda), Kamil Jonkisz – Daniel Gołębiewski. Chojniczanka: Damian Podleśny – Przemysław Pietruszka, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Wojciech Lisowski – Łukasz Kosakiewicz, Jakub Mrozik, Daniel Feruga (46’ Maciej Kostrzewa), Bartłomiej Niedziela (65’ Patryk Mikita) – Andrzej Rybski, Tomasz Mikołajczak (46’ Marcin Krzywicki).