W najbliższą niedzielę, 29. sierpnia odbędzie się 12. edycja Biegu Siedleckiego Jacka.

W zawodach weźmie udział około 800 uczestników, od dzieci po seniorów. Jako pierwsi na trasę wyruszą półmaratończycy. Start Selgros Półmaratonu zaplanowano na godz. 8:00, limit czasu na pokonanie ponad 21 km to 3 godziny. O 11:00 rozpocznie się bieg na dystansie 5 km, a pięć minut później za biegaczami wyruszą zawodnicy Nordic Walking. Biegi dla dzieci zostaną rozegrane po zakończeniu biegów głównych, tj. ok. godziny 12:10. Wszystkie kategorie wiekowe startują na bieżni stadionu lekkoatletycznego.

Ze względów bezpieczeństwa Bieg Jacka odbywa się przy ruchu zamkniętym dla pojazdów. Spowoduje to pewne utrudnienia w przemieszczaniu się po mieście, dlatego prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość. Zamknięcie ulic, którymi odbywa się Bieg Jacka będzie obowiązywało w godzinach 7:30 – 12:00. Policjanci, strażacy i żołnierze zabezpieczający trasę zawodów będą w miarę możliwości przepuszczą auta, ale tego dnia wyjątkowo to biegacze mają pierwszeństwo.

Trasa Biegu Jacka została wyznaczona tak, by utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze. Główne drogi wjazdowe i wyjazdowe z Siedlec (m. in. Sokołowska, Wyszyńskiego, Starowiejska, Brzeska, Łukowska, Piłsudskiego) będą przejezdne.

Prosimy o zapoznanie się z mapą biegów. https://biegjacka.pl/mapa

Zawodników i kibiców udających się na start/metę na terenie Ośrodka Sportu prosimy o uwzględnienie możliwych opóźnień w czasie dojazdu. Samochody polecamy zostawić na parkingu przy ul. Wiszniewskiego (koło NoveKino i Parku Miejskiego) lub wzdłuż ulicy Kazimierzowskiej.
Wjazd na teren Ośrodka w niedzielę nie będzie możliwy.