Szanowni Mieszkańcy!

Do Urzędu Miasta Siedlce dotarły już maseczki ochronne wielorazowego użytku, które będą dostarczane do Państwa od przyszłego tygodnia. Wszystko dzięki niezwykłej akcji "Maseczki dla Polski", do organizatorów której zwrócił się Prezydent Miasta Andrzej Sitnik z zapotrzebowaniem na 70 tys. sztuk. Akcja założyła wyprodukowanie 20 mln sztuk darmowych maseczek na potrzeby Polaków i dzięki sponsorom, bez których taka inicjatywa nie byłaby możliwa, udało się wyprodukować ogromną ilość tych środków ochrony osobistej.
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę pomysłodawców i organizatorów, a szczególne słowa wdzięczności składamy firmie WIPASZ, która wsparła akcję kwotą 1,5 mln złotych. Pozwoliło to na wsparcie większej ilości osób, w tym mieszkańców Siedlec. Dziękujemy!


W dniu wczorajszym 70 tys. sztuk maseczek wielorazowego użytku zostało odebranych z Sokołowa Podlaskiego i przywiezionych do Urzędu Miasta Siedlce. Tutaj wg zaleceń spędzą 3 dni na "kwarantannie" a od poniedziałku 27 kwietnia 2020 roku będą przekazywane mieszkańcom miasta wg liczby osób zgłoszonych w deklaracji dotyczącej odbioru odpadów komunalnych. Do domów jednorodzinnych trafią dzięki pomocy firm odbierających odpady czyli ZUO i PUK, a do zabudowy wielorodzinnej - dzięki administracjom wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni itp.


O maseczkach
Maseczki dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są maseczkami personalnymi i wielorazowego użytku. Nie są one wyrobem medycznym.

Certyfikat na tkaninę z której wykonana jest maseczka na twarz: PDF

Spot informacyjny: YouTube
Instrukcja obsługi maseczki: YouTube
Instrukcja do pobrania w PDF.

Informacje na temat akcji https://maseczkipersonalne.pl


Poniżej na zdjęciu: pierwsza maseczka w rękach Pana Adama Zabijaka, Sekretarza Miasta Siedlce


Słowa podziękowania kierujemy także do osób i instytucji zaangażowanych w akcję dostarczania maseczek: pracowników Straży Pożarnej pomagających w załadunku i rozładunku oraz spółkom miejskim PWiK i PEC za pomoc w transporcie.