28 lutego 2020 r. (piątek) o godzinie 10:00 w Sali Białej MOK, ul. Pułaskiego 6 odbędzie się XXIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary". Serdecznie zapraszamy.
Turniej jest imprezą o charakterze konkursowym dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, otwartą dla publiczności. Turniej obejmuje dwie kategorie:recytacji i poezji śpiewanej.


Program Turnieju:

* godz. 10:00-11:30 - Koncert konkursowy - recytacja 

* godz. 13:00-16:00 - Koncert konkursowy - poezja śpiewana

* godz. 17:30 - Koncert finałowy - gość wieczoru: Paweł Ruszkowski

Ogłoszenie werdyktu jury.


Paweł Ruszkowski z Kościerzyny, wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, absolwent studiów magisterskich na kierunku wokalistyka jazzowa w klasie dr Anny Domżalskiej, w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest także wielokrotnym laureatem głównych nagród na dużych festiwalach piosenki - Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”, Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku czy zagranicznym „Rock und Chanson Festival” w Kolonii.

Kojarzony głównie z solową działalnością w nurcie poezji śpiewanej, jest jednocześnie muzykiem otwartym na wszelkie inspiracje i eksperymenty. Pasjonuje się sztuką aranżacji i współpracuje z wieloma artystami. Komponując najwięcej czerpie z dorobku muzyki jazzowej, amerykańskiego i brytyjskiego folku i muzyki klasycznej. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt kompozycji do wierszy polskich poetów. Wybrane utwory z lat 2010-2013 do słów L. Staffa, A. Zagajewskiego, B. Leśmiana, E. Stachury i A. Osieckiej znalazły się na jego debiutanckiej płycie zatytułowanej "ARS POETICA" (2016). W kwietniu 2017 roku ukazała się jego druga płyta "KAMISZCZI", która zawiera kilkanaście unikatowych piosenek poetyckich w języku kaszubskim, w opracowaniach na jazzowo-folkowy kwintet.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.