Kapituła konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny" wybrała laureatów 18. edycji projektu. Wśród nich są Paweł Żuk, prezes zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach i Artur Prusaczyk, wiceprezes zarządu.
Podczas okolicznościowej gali 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, dostaną statuetkę "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki prywatne". O firmie Pawła Żuka i Artura Prusaczyka mówi się, że wprowadzała zasady opieki koordynowanej zanim zaczęto o niej mówić głośno w całej Polsce. Nie tylko uczestniczyła w programie POZ Plus, ale w części sami stworzyli ten program.
Dzisiaj Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach to około 30 przychodni różnej wielkości, 100 tysięcy pacjentów POZ, 200 tysięcy pacjentów AOS. Bardzo silna baza diagnostyczna, z tomografią włącznie, ale też rehabilitacja, stomatologia. 96-98 proc. przychodów pochodzi z NFZ. To firma prywatna, jest spółką w rozumieniu prawa handlowego. Ma 85 udziałowców, którzy w lwiej części także są pracownikami spółki.
Centrum Medyczno-Diagnostyczne to regionalny lider na rynku ambulatoryjnych usług medycznych w powiatach siedleckim, mińskim i łukowskim, sokołowskim, garwolińskim, wołomińskim, ostrowskim, węgrowskim. Spółka Centrum powstała w 1998 roku z inicjatywy pracowników sektora zdrowotnego.
Wyróżnionym w kategorii "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki prywatne" został też prof. Piotr Skarżyński z Centrum Słuchu i Mowy Medincus.
Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.
----------
Kto jeszcze został nagrodzony, kogo wyróżniliśmy?
Nagrody "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" przyznawane są w dziesięciu kategoriach. Wręczenie statuetek odbędzie się podczas okolicznościowej gali, 10 stycznia 2019 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie.
Najlepszy dyrektor szpitala publicznego: "Menedżerem Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne" jest Piotr Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Wyróżnieni w kategorii "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne" to
- Jacek Witold Białobłocki, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ w Mławie,
- Renata Jażdż-Zaleska, prezes zarządu Specjalistycznego Centrum Medyczne im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdrój,
- Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci,
- Małgorzata Zaława-Dąbrowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Żoliborz.
Zarządzający placówką prywatną: Statuetka "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki prywatne" trafiła do rąk Pawła Żuka, prezesa zarządu i Artura Prusaczyka, wiceprezesa zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach.
Wyróżniony w kategorii "Menedżer Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki prywatne" to:
- prof. Piotr Skarżyński z Centrum Słuchu i Mowy Medincus.
Innowacyjność: Zwycięzcą w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital" jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
Wyróżnieni to: Centrum Medyczne Carolina, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu i Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Zdrowie publiczne, szczepienia i antyszczepionkowcy: w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne" kapituła postanowiła przyznać nagrodę Dawidowi Ciemiędze, pediatrze z Centrum Medyczne Paprocany w Tychach, który postanowił walczyć z antyszczepionkowcami w sądzie i... internecie.
Wyróżniony został Roman Kolek, wicemarszałek Województwa Opolskiego.
W kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa" zwycięzcą zostaje prof. Marcin Gruchała, rektor Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.
Wyróżnieni zostali: prof. Wojciech Drygas, dyrektor międzynarodowego programu CINDI (Coordinated Noncommunicable Disease Intervention) w Polsce, prof. Romuald Krajewski, kierownik Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Rady Lekarskiej, Projekt "Z miłości do aktywności" zorganizowany przez Fundację Misja Medyczna.
Szlachetni: "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna" to Stowarzyszenie "Wiosna", organizator akcji "Szlachetna Paczka".
Wyróżnieni to: Fundacja "Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową" i Stowarzyszenie "Sarcoma".
Promowanie zdrowia: pierwsze miejsce w kategorii "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – media i PR" zajmuje stowarzyszenie "Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia".
Wyróżnieni to: Karolina Kowalska z "Rzeczpospolitej", Aleksandra Rudnicka z "Głosu Pacjenta Onkologicznego", Larysa Żuchowska z Adamed Pharma.
Nietypowy zwycięzca: "Osobowością Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" został... polski pacjent.
Dlaczego w 2018 roku kapituła konkursu zdecydowała się wyróżnić zwykłego, szarego, polskiego pacjenta? Właśnie dlatego, że to na polskich pacjentach spoczywa największy ciężar ochrony własnego zdrowia. Gdy porównać Polaka z Niemcem czy Anglikiem, to musi on zdecydowanie więcej wiedzieć o meandrach funkcjonowania systemu, by dożyć w dobrym zdrowiu starości.
Specjalnie wyróżnienia: Nagrodami "Menedżera Zdrowia" zostali wyróżnieni: Projekt "CarnaLife Holo" i inżynierowie z MedApp, Projekt "iWound" i konsultant merytoryczny projektu, to jest prof. Tomasz Banasiewicz.
A nagrodę specjalną "Menedżera Zdrowia" za dokonania dostał prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
aut. i foto: termedia.pl