Zawodnicy klubu rugby - Aventy MKS Pogoń Siedlce, wywalczyli na własnym boisku 11 listopada brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów. Po srebrze sprzed 3 lat to drugi tytuł zespołu i jedyne medale mistrzostw Polski siedleckich zespołów na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Siedlczanie mierzyli się z wielokrotnym mistrzem Polski, zdobywcą 4. miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej - Rugby Club Lechią Gdańsk. Pogoniści wygrali mecz 18:3 (6:0), zdobywając tym samym brązowe medale i puchar za 3. miejsce. Zawodnicy Pogoni po 2. wygranych w tym sezonie z lechistami (23-6 i 23-12) byli faworytami i nie zawiedli. Był to 24. pojedynek między tymi zespołami: po raz 5-y wygrali siedlczanie. Pozostałe 18 meczów przegrali, 1 zakończył się remisem.

W 1. połowie mecz był bardzo wyrównany. Choć pierwsze punkty w 16 min. z karnego mogli zdobyć goście po faulu Piotra Jurkowskiego za tzw. wysoką szarżę, siedlczanie wytrzymali 10 minut gry w przewadze przyjezdnych. Prowadzenie 3:0 dla Pogoni w 30 minucie zdobył Rafał Janeczko z karnego, z blisko 40 metrów. Drugi karny wykorzystany został w 36 minucie. Po przerwie, znakomite 2. szarże siedlczan dały im 2 przyłożenia: Przemysława Rajewskiego i Tomasza Rowickiego. Ostatnie punkty (2 za podwyższenie) dołożył Rafał Janeczko i Pogoń mogła cieszyć się zwycięstwem.

Brązowi pogonisci to: Paweł Tokarski, Tomasz Gołąb, Adrian Chróściel, Paweł Grabski, Marek Mirosz, Kamil Łódzki, Dawid Rajewski), Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński, Rafał Janeczko, Daniel Trybus, Piotr Jurkowski, Bartosz Nasiłowski, Tomasz Rokicki, Daniel Gdula, Tomasz Biernacki, Przemysław Rajewski. Trenerem zawomników jest Andrzej Kozak.

Mecz o 3 miejsce Ekstraligi: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 18:3 (6:0).
Punkty: Rafał Janeczko 8 (2 K, pd), Przemysław Rajewski 5 (P), Tomasz Rokicki 5 (P) – Jędrzej Nowicki 3 (K).
Skład Pogoni: Paweł Tokarski (61, Tomasz Gołąb), Adrian Chróściel, Paweł Grabski, Marek Mirosz, Kamil Łódzki (79, Dawid Rajewski), Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński, Rafał Janeczko, Daniel Trybus, Piotr Jurkowski (52, Bartosz Nasiłowski), Tomasz Rokicki, Daniel Gdula, Tomasz Biernacki, Przemysław Rajewski.
Skład Lechii: Sebastian Kacprzak, Grzegorz Buczek (75, Michał Plich), Rafał Witoszyński (54, Jakub Muchlado), Mateusz Pawłowski, Rafał Lademann (50, Tomasz Nowak), Marek Płonka, Igor Olszewski (68, Bartłomiej Wójcik), Eduard Wertylećkyj (75, Dominik Zdun), Piotr Piszczek (76, Paweł Boczulak), Jędrzej Nowicki, Robert Wójtowicz, Robert Kwiatkowski, Kewin Bracik, Patryk Narwojsz (64, Miłosz Popławski), Witalij Krasnodemski.

Żółta kartka: Piotr Jurkowski 17 min. (Pogoń).