Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 21.02.2024 11:00

Godzina zakończenia: 21.02.2024 12:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

Godzina rozpoczęcia: 21.02.2024 14:00

Godzina zakończenia: 21.02.2024 15:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

21 lutego 2024 r. (środa), godz. 11:00, 14:00

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Antoni Cierplikowski – w dwudziestoleciu międzywojennym został okrzyknięty mianem „króla fryzjerów, fryzjera królów”. Świat mody zastygał w oczekiwaniu na to co zaproponuje słynny Antoine. Jaki kolor włosów w tym sezonie okaże się przebojem? Jaką linię fryzury zaproponuje mistrz?

W Polsce i rodzinnym Sieradzu był zupełnie niezrozumiany i wyszydzany, a ostatecznie został skazany na niepamięć. Choć zamknął się na niego rodzimy świat mody, to międzynarodowy przyjął go z otwartymi ramionami.

Chłopak z Sieradza, który na początku XX wieku podbił Paryż, miał niezwykły talent i głowę pełną marzeń. To on pierwszy raz w historii ściął kobiece włosy! Jak niezwykłej odwagi to wymagało i jakiej pewności siebie. Bez niego nie byłoby dziś krótkich fryzur. Nie byłoby chłopczyc w latach 20. i 30. XX wieku.

Był artystą, kreatorem fryzur, dyktował trendy. Znawca mody i sztuki, dobroczyńca artystów, filantrop, przyjaciel gwiazd, polityków, arystokratów. Podziwiano go i szanowano.

Talentem wyprzedził epokę. Skala jego sukcesu zadziwia do dziś. To Antoine wyniósł fryzjerstwo do rangi sztuki. Dyktował kobietom na całym świecie jak obcinać, czesać, farbować i pielęgnować włosy. Tworzył perfumy, kosmetyki, projektował torebki, kapelusze, kostiumy, peruki.

Agnieszka Jelonkowicz – z wykształcenia historyk sztuki, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych, od 12 lat pracuje jako konsultantka wizerunku – w zawodzie, który jak mówi sobie wymyśliła. Głosi wykłady z historii sztuki, przybliżając słuchaczom świat minionych epok i sylwetki wielkich projektantów oraz uczestniczy w konferencjach opowiadając o roli wizerunku w życiu publicznym i politycznym.

Wydarzenie tylko dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.