Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 19.09.2022 08:30

Godzina zakończenia: 19.09.2022 09:30

Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce

Adres: CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta, Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Trasa dojazdu:        

19 września
8:30, 10:10, 11:30

miejsce: Scena Teatralna Miasta Siedlce

Wyrwani z niewoli

Jakie wzorce dominują?

Coraz więcej młodych ludzi pogrąża się w problemach, zamiast je rozwiązywać lub marnuję swoje życie poprzez korzystanie z różnych form używek. Nie mając pozytywnego wzorca w rodzinie zaczynają poszukiwać alternatywy, która sprawi, że poczują się kochani zauważeni, docenieni i ważni.
Czy z dobrego, czy ze zwykłego domu. Bez różnicy
Młode osoby wpadają w towarzystwo ludzi, którzy proponują im śmiertelnie groźną alternatywę. Chwilowe zapomnienie o trudnej rzeczywistości jest pierwszym krokiem do uzależnienia. Konsekwencje stosowania używek to obniżenie motywacji i nastroju, pogorszenie wyników w nauce czy efektywności pracy zawodowej. Uzależnienia prowadzą też do degradacji zajmowanej pozycji w społeczeństwie, włącznie z wykluczeniem społecznym, zaburzeń psychicznych, problemów z prawem, samobójstw.
Czy można coś z tym zrobić?
W tej sytuacji są niezbędne profesjonalne środki aby zwrócić uwagę młodych osób, że można żyć inaczej. Trzeźwość, samodyscyplina i pasja są drogą do życia w wolności i realizacji celów i marzeń.

* Kampania społeczna "Pozwól sobie na eMOCje" w ramach realizacji zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 roku.