Opłaty w parkomacie są wnoszone za pomocą monet o nominale 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł. W przypadku gdy parkometr jest nieczynny kierowca powinien wnieść opłatę za parkowanie w najbliższym czynnym parkometrze oraz zgłosić ten fakt pracownikom BSPP.

W celu wyeliminowania zbędnego ryzyka, w dobie epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Miasto Siedlce przypomina o możliwości wnoszenia opłat za postój pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania w Siedlcach za pomocą aplikacji mobilnej, bez kontaktu z parkomatem. Do skorzystania z usługi wystarczy telefon z dostępem do Internetu, zainstalowana odpowiednia aplikacja moBILET, CityParkApp, mobiParking (SkyCash), ePARK, AnyPark lub mPay oraz aktywne konto w systemie.


Aplikacje są do pobrania pod poniższym linkami:

https://anypark.pl/


http://www.mobilet.pl/


https://www.cityparkapp.pl/


https://www.skycash.com/parkowanie-przez-telefon/


https://electronicparking.pl/


https://www.mpay.pl/parkowanie-telefonem-z-mpay/

Kierowcy korzystający z usług płatności mobilnej są zobowiązani do oznakowania swojego pojazdu w sposób widoczny dla kontrolera (tj. za przednią szybą pojazdu) specjalnym identyfikatorem lub kartką z nazwą aplikacji, z której korzystają. Identyfikatory oraz instrukcje korzystania z aplikacji można pobrać ze stron aplikacji mobilnych.