17 listopada 2022 r. (czwartek), 18:00
Galeria Fotografii Fokus MOK, ul. Pułaskiego 7

XXVII Międzynarodowy Plener Fotograficzny ,,Podlaski Przełom Bugu” odbył się w dniach 6-11 czerwca 2022 r. Wzięli w nim udział znakomici twórcy, mistrzowie polskiej fotografii krajobrazowej i przyrodniczej. Plenery ,,Podlaski Przełom Bugu’’ cieszą się dużym uznaniem w środowisku fotografów i są jedną z ważniejszych imprez tego typu w kraju. Organizatorami pleneru są: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Powiat Bialski – Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.

W tegorocznym plenerze wzięło udział 36 osób m.in. zaproszeni przez organizatorów goście z Francji (Vincent Moser i Jean-Marc Moser) i z Ukrainy (Walerii Bihun). Odbyły się prezentacje prac uczestników pleneru oraz wykłady dotyczące różnych dziedzin fotografii.

Wystawę poplenerową będzie można oglądać w listopadzie i grudniu 2022 r. w Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach oraz w lutym i marcu 2023 r. w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Jak co roku organizatorzy zaplanowali wydanie towarzyszącego wystawie, obszernego katalogu – albumu formatu A4 oraz prezentację wystawy w wielu ośrodkach w kraju.

Wystawa czynna do 30 grudnia.