Dziewięć tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej montowanych było w Siedlcach od kilku dni. Dzisiaj zostały zsynchronizowane i od dzisiaj też już działają. Pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

Tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej są pięciowierszowe, dwustronne o wymiarach: 750/1250/300 mm. Powleczone są szybą ochronną, "wandaloodporną" o grubości 5 mm., która jest hartowana i pokryta jest powłoką antyrefleksyjną. Przewody zasilające i sygnałowe zabezpieczone przed uszkodzeniem, przecięciem, lub wyciągnięciem.

Urządzenie pracuje w trybie on-line – tzn. ma stałą łączność z serwerem centralnym, odbierając dane z informacją o odjazdach oraz komunikatach tekstowych (w przypadku braku łączności z serwerem centralnym na ekranie urządzenia wyświetlony zostanie czas rozkładowy, dla poszczególnych kursów - przyp. aut.).

Informacje o dojazdach, wyświetlane na tablicy, posortowane są narastająco do czasu pozostałego do odjazdu. Po odjeździe pojazdu z przystanku godzina jego odjazdu jest usunięta, a prezentowany na tablicy rozkład zostaje przesunięty do góry, o jeden wiersz. Co istotne czas prezentowany na tablicach jest synchronizowany wielokrotnie z serwerem systemu i pokazuje rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek. Jeśli auto stanie w korku, GPS skoryguje czas na tablicy.

Tablica informacji pasażerskiej serii MPT-SIP-L-P6-xx jest urządzeniem bezobsługowym, przeznaczonym do pracy ciągłej. Wszystkie dane wyświetlane na ekranie urządzenia przesyłane są w sposób bezobsługowy z serwera SDIP. Oprócz komunikatów tekstowych, prezentowanych w górnym, prawym rogu tablicy, wyświetlany jest aktualny czas w formacie [hh:mm] synchronizowany z wzorcem czasu.

Urządzenie wyposażone jest w układ kontroli stanu pracy, informujący system centralny o stanie działania.

Tablice pojawiły się przy głównych siedleckich przystankach MPK w centrum miasta:

- na ul. Józefa Piłsudskiego: przy Galerii Siedlce, Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta, skrzyżowaniu Piłsudskiego i Armii Krajowej,

- na ul. Świętojańskiej,

- na ul. Wojskowej,

- na ul. Armii Krajowej (Armii Krajowej/J. Piłsudskiego i Armii Krajowej/H. Sienkiewicza),

- na Placu Zdanowskiego (przy PKP).

Dwie z tablic zgodnie z umową w ramach RIT i projektem Centrum Przesiadkowego pojawiły się w Wólce Wiśniewskiej przy remizie strażackiej i w Zbuczynie na przystanku na wysokości kościoła.