Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 26.02.2022 18:00

Godzina zakończenia: 26.02.2022 19:00

Miejsce: Sala widowiskowa „Podlasie” MOK

Adres: Henryka Sienkiewicza 63

Trasa dojazdu:        

LUZTRACJA 2021

Karnawałowa rewia tańca Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego TeatruTańca LUZ i Akademii Tańca LUZ ART

26 lutego 2022 r. (sobota), godz. 18:00

Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

LUZTRACJA 2021 to niezwykła Karnawałowa Rewia Tańca, podczas której wystąpią tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Akademii Tańca LUZ ART (grupa Jazz B). Podczas tego tanecznego podsumowania roku 2021, finaliści Mistrzostw Świata i uczestnicy ostatniej edycji programu Mam Talent emitowanego w telewizji TVN, zaprezentują przepiękne, mistrzowskie choreografie autorstwa kierownika zespołu Joanny Woszczyńskiej, Bartka Woszczyńskiego i Katarzyny Popławskiej.

W roku 2021 Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ obchodziła Jubileusz 30-lecia działalności. 27 lutego zapraszamy na Koncert Jubileuszowy, podczas którego zespół zaprezentuje najpiękniejsze, mistrzowskie choreografie oraz etiudy ze spektakli, których w dorobku grupa ma kilkanaście, m.in. wielokrotnie nagradzane „Dzieci Powstania ‘44”, „Szkło”, „Nasza Klasa w PRL-u”.

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ powstała w 1991 r. przy Osiedlowym Klubie Rafa, a od 1995 r. działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. LUZ jest jednym z najbardziej utytułowanych i renomowanych zespołów tanecznych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Tancerze LUZ-u, to wielokrotni mistrzowie świata i Europy oraz zdobywcy kilkuset tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski. Jako ambasadorzy polskiej kultury od lat reprezentują nasz kraj i Siedlce na prestiżowych festiwalach izawodach tanecznych, a także podczas ważnych uroczystości związanych z kulturą i Polską. Podbili serca publiczności na trzech kontynentach, występując w takich krajach jak: Rosja, Kanada, USA (Nowy Jork, Broadway), Słowenia, Niemcy (m.in. w Monachium na Festiwalu Kultury Polsko-Niemieckiej), Austria, Słowacja, Włochy, Ukraina, Czechy, Norwegia, Francja (Paryż, Instytut Polski), Węgry, Gibraltar, czterokrotnie w Japonii.