Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 17.02.2022 18:00

Godzina zakończenia: 17.02.2022 19:00

Miejsce: Sala Biała MOK

Adres: Kazimierza Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce, Polska

Trasa dojazdu:        

Fotogram 2022

Wernisaż Dorocznej Wystawy Grupy Twórczej Fotogram

17 lutego 2022 r. (czwartek), godz. 18:00

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

Grupa Twórcza Fotogram działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach już dwudziesty pierwszy rok. Skupia osoby czynnie zajmujące się fotografią. Została powołana w celu rozwijania i upowszechniania twórczości fotograficznej oraz pogłębiania wiedzy o fotografii wśród jej członków. Zgodnie z założeniami organizowane są wystawy, plenery, pokazy prac, prelekcje i wykłady z różnych dziedzin fotografii. W comiesięcznych spotkaniach bierze zwykle udział około trzydziestu osób, z czego dwadzieścia systematycznie i aktywnie uczestniczy w pracach Grupy. Podczas spotkań odbywają się prezentacje prac członków Grupy oraz omawiane są sprawy związane z jej działalnością. Bardzo często organizowane są spotkania z twórcami i krytykami. W ostatnim czasie nasze zaproszenia przyjęli m.in.: Krystyna Tomaszuk, Adam Czarniewicz, Artur Leończuk, Zbigniew Wójcik, Magdalena Właszek, Michał Kość i Daniel Mróz.

Dotychczas odbyło się trzydzieści pięć wystaw zbiorowychi dziewiętnaście plenerów edukacyjnych. Wydawane są katalogi tychże wystaw, a prace członków Grupy drukowane są w albumach i kalendarzach. Na szczególne wyróżnienie zasługują autorzy wystawy „Sztuka uliczna. Murale” prezentowanej w ostatnim roku w Galerii „w Bramie”. Trzecie miejsce w konkursie „Zdjęcie z Tatą” zajęła Agnieszka Król.

Osiągnięcia członków Grupy Twórczej Fotogram, ich zaangażowanie i pasja, oraz działania Miejskiego Ośrodka Kultury na rzecz upowszechniania fotografii cieszą się uznaniem wśród osób zainteresowanych tą dziedziną.

Andrzej Ruciński

Wystawa czynna w Galerii Fotografii Fokus do 21 marca 2022 r.