Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 27.02.2022 17:00

Godzina zakończenia: 27.02.2022 18:00

Miejsce: Sala Biała MOK

Adres: Kazimierza Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce, Polska

Trasa dojazdu:        

Jeszcze trochę karnawału

Koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria

27 lutego 2022 r. (niedziela), godz. 17:00

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

Podczas koncertu zatytułowanego „Jeszcze trochę karnawału” Kwartet Smyczkowy Aleksandria zaprezentuje przede wszystkim słynne tanga i walce. Zespół wykona również popularne piosenki włoskie i amerykańskie, jakie często można usłyszeć podczas karnawałowych zabaw.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria powstał w 2008 roku. W pierwszym składzie, w którym kwartet koncertował do 2014 roku występowali: Danuta Feruś-Żurek - I skrzypce, Alicja Szumowiecka - II skrzypce, Piotr Grabowicz - altówka, Edyta Koć - wiolonczela.

Obecnie tworzy go czwórka wspaniałych muzyków:

Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce,

Dariusz Rytel – II skrzypce,

Katarzyna Wasińska – altówka,

Edyta Koć – wiolonczela.

To jedyny taki kwartet w naszym mieście, który wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.