
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach podpisano umowę o współpracy z Regionalnym Centrum Informatyki Olsztyn im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego.
W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Siedlce Tomasz Hapunowicz, który podkreślił znaczenie porozumienia dla rozwoju lokalnej edukacji oraz kształtowania kompetencji istotnych z punktu widzenia nowoczesnego rynku pracy i bezpieczeństwa państwa.
Celem współpracy jest realizacja wspólnych działań edukacyjnych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych i obronnych młodzieży. Uczniowie ZSP nr 5 będą mieli możliwość uczestniczenia w specjalistycznych szkoleniach z zakresu cyberbezpieczeństwa, kryptologii, informatyki oraz łączności, prowadzonych przez przedstawicieli Regionalnego Centrum Informatyki Olsztyn. W ramach porozumienia planowana jest również promocja nowoczesnych form służby wojskowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Podjęta inicjatywa wpisuje się w działania Miasta Siedlce na rzecz wzmacniania współpracy między jednostkami samorządu terytorialnego, placówkami oświatowymi oraz instytucjami państwowymi. Jej celem jest przygotowanie młodego pokolenia do świadomego i odpowiedzialnego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie, a także rozwój kompetencji kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa cyfrowego i obronności.