Zawodnicy z Kenii zdominowali siedlecki półmaraton rozgrywany w ramach VI Biegu Siedleckiego Jacka. Wśród panów wygrał Joel Maina Mwangi, z niezłym czasem 1:05:37, a wśród kobiet najlepsza była Stellah Jepngetich Barsosio.

Bieg Siedleckiego Jacka odbył się już po raz szósty. W niedzielę, 30 sierpnia rozegrano biegi dla dzieci, bieg na 5 km oraz półmaraton. Impreza, którą przed sześcioma laty wymyślili, wówczas jeszcze uczniowie siedleckich szkół Rafał Wysocki i Łukasz Kosieradzki, z roku na rok zyskuje coraz wyższą rangę. Najważniejszy bieg zawodów – półmaraton zdominowali biegacze i biegaczki z Kenii, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Wśród panów triumfował Joel Maina Mwangi, na drugim miejscu uplasował się Henry Kemboi, a trzeci linię mety minął Moses Kipruto Kibire. Wśród pań Kenijki również zajęły całe podium. Pierwsza była Stellah Jepngetich Barsosio, jako druga przybiegła Gladys Jepkurui Biwott, a jako trzecia na mecie zameldowała się Salina Jebet. Wszyscy kenijscy zawodnicy reprezentowali Benedek Team z miasta Eldoret. Najlepsi siedlczanie uplasowali się w drugiej dziesiątce: Piotr Mierzejewski (11 miejsce), Jean Marc Leandro (14), Andrzej Okniński (16), Juliusz Ziółkowski (17) i Paweł Janiak (18).

W ramach zawodów rozegrane zostały także biegi dla dzieci. Najmłodsi rywalizowali na dystansach 200, 400 i 800 metrów.

Później na starcie pojawili się już uczestnicy biegu na 5 km, a także zawodnicy, którzy brali udział w marszu nordic walking na dystansie 5 km. Panie startujące na 5 km walczyły o tytuł Mistrzyni Polski w biegach ulicznych. W kategorii open panów najlepszy okazał się Kenijczyk Moses Kipruto Kibire (trzeci w półmaratonie), który siedlecką trasę pokonał w czasie 14:1. Drugi był Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok, a trzeci Białorusin Ilya Slavenski z Homla. W kategorii kobiet pierwsza linię mety minęła reprezentantka AWF- u Wrocław Dominika Napieraj i została Mistrzynią Polski w biegach ulicznych. Tuż za nią przybiegła Dominika Nowakowska z Lęborka, a trzecia była Kenijka Stellah Barsosiu, która wygrała później półmaraton.
Podczas Biegu Jacka tradycyjnie rozegrano też zawody nordic walking. Kijkarze rywalizowali na dystansie 5 km. Wśród panów najlepszy okazał się Maciej Karasiński z Siedlec,drugi na mecie zameldował się Łukasz Witczuk, a trzeci Łukasz Wróbel. W kategorii kobiet zdecydowanie najlepsza była Katarzyna Jendruchniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsce zajęła Joanna Borkowska-Sergiejuk, a trzecie Beata Baszun.