Majowe święto patrona Siedlec - św. Stanisława BM odbędzie się już po raz ósmy. W tym roku, 8 i 9 maja, na siedlczan czeka masa atrakcji. Będzie można oczywiście, jak to na jarmarku kupić różne produkty, ale w ramach VIII Siedleckiego Jarmarku św. Stanisława odbędą się także Targi Edukacyjne, Regionalne Święto Lasu, Kulinariada, Show Przedszkolaków oraz występy artystyczne, m. in. zagra Kapela Czerniakowska i reaktywowana Kapela Siedlecka.

VIII Siedlecki Jarmark św. Stanisława pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. 8 i 9 maja (piątek, sobota), Plac gen. Wł. Sikorskiego, ul. Kilińskiego i ul. Pułaskiego.
Siedlecki Jarmark Św. Stanisława to impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nieeksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Co roku znacząco zwiększa się liczba chętnych do prezentacji ginących zawodów rzemieślniczych. Siedlecki jarmark stał się dla wielu szansą do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Jesteśmy przekonani, że Jarmark zjednoczy jeszcze bardziej mieszkańców miasta Siedlce i przyległych miejscowości, stwarzając okazję do dzielenia się bogactwem tradycji i kultury a także zdecydowanie wzmocni walory turystyczne regionu. Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych. Tak jak wówczas, niewątpliwie stanie się atrakcją dla turystów i mieszkańców, łącząc handlowy kiermasz z bogatym programem imprez kulturalnych.
Dwudniowym targom towarzyszyć będą prezentacje artystyczne jedynego zawodowego kataryniarza w kraju - Kataryniarza Warszawskiego - pomysłodawcy i sprawcy cyklu "Międzynarodowego Festiwalu Kataryniarzy" w Polsce, biorącego udział w największych Festiwalach Kataryniarzy i Artystów Ulicznych w Europie. Kolejną atrakcją Jarmarku niewątpliwie będą bezpłatne Warsztaty Garncarskie, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na kole garncarskim, zgłębiając tajniki wiedzy o tej sztuce ludowej. Ponadto, już tradycyjnie pierwszego dnia Jarmarku w piątek, odbędą się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, podczas których gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne będą miały możliwość zaprezentować się z najlepszej strony, aby zachęcić młodzież do wyboru właśnie ich placówki. W ramach prezentacji artystycznych siedleckich placówek oświatowych zaplanowane jest V Show Przedszkolaków – konkurs muzyczny dla dzieci oraz Ludowe Animacje dla najmłodszych z Klubem Czerwonego Noska i Panią Owieczką. Tegorocznej edycji Jarmarku towarzyszyć będzie również Regionalne Święto Lasu. Nadleśnictwo Siedlce zaprasza do odwiedzenia stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych, na interaktywną wystawę edukacyjną, ścieżkę zmysłów, do drewnianego domku oraz do wzięcia udziału w zawodach w piłowaniu drewna. Również 8 maja będziemy mieli okazję do świetnej zabawy kulinarnej. III Kulinariada ma szansę stać się świętem smakoszy i miłośników gotowania. Może w niej wziąć udział każdy, kto ma smykałkę do kucharzenia. Wystarczy przygotować potrawę wykorzystując najprostsze i niedrogie produkty, charakterystyczne dla naszego regionu: ziemniaki, mąkę, twarogi, jajka.
W sobotę 9 maja części targowo wystawienniczej towarzyszyć będą występy na scenie folkowej z udziałem regionalnych zespołów i kapeli ludowych. Prezentacje artystyczne na Scenie folkowej rozpoczniemy od koncertu Zespołu Artystycznego "SENIORYNKI", który zaprezentuje program "Przyśpiewki z Siedlec i okolic – czyli Jarmark św. Stanisława z Seniorami". Tego dnia zaprezentuje się również ZPiT Ziemi Siedleckiej Chodowiacy im. Alicji Siwkiewicz. Zespół składa się z 3 grup wiekowych: grupa podstawowa - licealiści i studenci; grupa młodsza - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów; grupa dziecięca. "Chodowiacy" odbywali wielokrotne tournée artystyczne po Francji, Białorusi, Ukrainie, Serbii, Węgrzech, Turcji, Włoszech, Bułgarii, Słowacji, Niemczech i Rosji. Pięć razy występowali przed Jego Świątobliwością Janem Pawłem II w Watykanie i Castell Gandolfo. W 1998 roku zespołowi nadano imię Alicji Siwkiewicz - jego założycielki i wieloletniego kierownika. "Chodowiacy" są laureatami wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich. W swoim repertuarze "Chodowiacy" posiadają tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka, mazura; suitę podlaską, lubelską, rzeszowską, biłgorajską, kujawską, kurpiowską, kaszubską, żywiecką oraz tańce słowackie i ukraińskie. Program przeplatany jest piosenkami z regionów, a całości towarzyszy kapela.Kolejnym wykonawcą na scenie folkowej będzie Kapela Siedlecka pod dyr. Władysława Matejki, która została reaktywowana po latach. Zaprezentuje program przygotowany specjalnie na święto miasta. Na finał wystąpi Kapela Czerniakowska – polska grupa muzyczna założona przez Stanisława Wielanka w 1968 roku, wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego. Od tego czasu zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych. W 1972 roku została nagrana pierwsza płyta w Polskich Nagraniach. Kapela Czerniakowska to też 3 złote płyty. Grupa zagrała tysiące koncertów w Polsce i za granicą, współpracowała między innymi z Mieczysławem Foggiem jak również z wykonawcami muzyki hip-hopowej , m.in. nagrali piosenkę Pierwszy Sierpnia, do której tekst nagrał Sokół - przedstawiciel warszawskiej sceny hip-hopowej. Wystąpili gościnnie w utworze Poczekalnia Dusz, który nagrany został przez raperów Sokoła i Pono.