Siedlczanin Maciej Staręga świetnie spisał się w trzecim etapie Tour de Ski. Zawodnik UKS-u Rawa Siedlce zajął 7. miejsce w sprincie technika dowolną. Rozegrane 6 stycznia biegi były jego najlepszym występem w Pucharze Świata.

W kwalifikacjach do sprintu rozgrywanego w szwajcarskim Val Mustair Maciek zajął dziewiąte miejsce. W biegu ćwierćfinałowym zmierzył się z drugim w dzisiejszych kwalifikacjach Austriakiem Bernhardem Tritscherem, 12. Francuzem Renaud Jayem, 19. Kanadyjczykiem Devonem Kershawem, 22. Francuzem Baptiste Grosem i 29. Szwajcarem Gianlucą Cologną. Staręga rozegrał ten bieg znakomicie pod względem taktyki. Po starcie plasował się na czwartej pozycji, aby zaatakować na drugim okrążeniu na podbiegu. Ruszył mocno za Austriakiem Tritscherem i przed zjazdem na stadion był na trzecim miejscu. Tuż przed metą na ostrym zakręcie ruszył po wewnętrznej i wyprzedził Francuza Renaud Jaya. Staręga nie zwalniał tempa i nie zadowolił się drugim miejscem. Na finiszu pokonał także Tritschera i zajął pierwsze miejsce, z przewagą 0,49 sekundy nad Tritscherem i 0,56 sekundy nad Jayem.
W półfinale rywalami Macieja Staręgi byli: Szwed Calle Halfvarsson, Rosjanin Evgeniy Belov, Szwed Simon Andersson, Amerykanin Simeon Hamilton oraz ponownie Austriak Bernhard Tritscher. Walka była bardzo wyrównana - całe pierwsze okrążenie zawodnicy pokonali wspólnie i dopiero na drugim kółku rozpoczęła się rywalizacja o zwycięstwo. Staręga przedarł się z piątego na trzecią pozycję, jednak nie był w stanie na finiszu dogonić Szweda Halfvarssona i ukończył bieg na trzecim miejscu (+ 1,20 sek). Triumfował Evgeniy Belov pokonując o 0,52 sekundy Halfvarssona.
To był najlepszy start w karierze Macieja Staręgi w Pucharze Świata w sprincie - siódme miejsce. Gratulacje dla siedleckiego narciarza.