Metryczka wydarzenia:

Godzina rozpoczęcia: 12.11.2023 17:00

Godzina zakończenia: 12.11.2023 18:00

Miejsce: Sala Biała MOK

Adres: Kazimierza Pułaskiego 6, 08-110 Siedlce, Polska

Trasa dojazdu:        

12 listopada 2023 r. (niedziela), godz. 17:00
Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

Podczas koncertu z cyklu „Wirtuozi w muzyce mistrzów” usłyszymy Sonety Krymskie Adama Mickiewicza z muzyką Michała Konstrata oraz piosenki do wierszy innych polskich poetów: Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka i Jarosława Iwaszkiewicza. Pojawią się akcenty patriotyczne, tęsknota za ojczyzną, motyw przemijania, śmierci, samotności na obczyźnie, miłości wielkiej i niespełnionej. Będzie wzruszająco i pięknie.

Wystąpią:

Michał Konstrat – śpiew, gitara klasyczna

Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor piosenek, twórca muzyki do wierszy znanych poetów m. in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a i Jarosława Iwaszkiewicza. Wykonawca, interpretator oraz tłumacz pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego, Aleksandra Rozenbauma, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego). Laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej.

Małgorzata Sroczyńska – śpiew, wiolonczela

Magister sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli. Kształciła się pod kierunkiem Stanisława Firleja, Jeroena Reulinga, Anny i Andrzeja Orkiszów, Tomasza Strahla, Kazimierza Michalika, Dominika Połońskiego, Agaty Jareckiej i innych. Koncertowała m. in. w Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu Prezydenckim, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej i Sali Balowej Zamku w Łańcucie. Obecnie prowadzi klasę wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Żyrardowie.

Marcin Prokopiak – śpiew, fortepian

Organista, pianista, dyrygent chóralny. Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył Instytut Szkolenia Organistów w Warszawie z dyplomem I stopnia. Pracuje od dwudziestu trzech lat w Kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie na stanowisku organisty i dyrygenta chóru.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia online na bilety.mok.siedlce.pl i w kasie MOK, ul. Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 oraz godzinę przed koncertem w Sali Białej. Rezerwacje miejsc pod nr tel. 25 794 31 26. Liczba miejsc ograniczona.