Szesnaście charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ustawiono wczoraj na terenie Miasta. Na mocy zawartego porozumienia, Siedlce dołączyły do projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Szesnaście  charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ustawiono wczoraj na terenie Miasta. Na mocy zawartego porozumienia, Siedlce dołączyły do projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Udział w projekcie „Elektryczne Śmieci” oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Do czerwonych pojemników mieszkańcy Siedlec mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery oraz baterie.

Informacje o samym projekcie „Elektryczne Śmieci” znajdują się na stronie internetowej: https://elektrycznesmieci.pl/.

 1. ul. Topolowa 161 (przy placu zabaw)
 2. ul. Sokołowska 71 (przy osłonie śmietnikowej)
 3. ul. Miła (przy placu zabaw)
 4. ul. Stanisława Wieniawskiego 1 (przy osłonie śmietnikowe)
 5. ul. Ignacego Daszyńskiego 2 (przy osłonie śmietnikowej)
 6. ul. Prym. Stefana Wyszyńskiego 7 (przy placu zabaw)
 7. ul. Bolesława Chrobrego 6 (przy gnieździe pojemników półpodziemnych)
 8. ul. Młynarska 20
 9. ul. Bieszczadzka (przy budynku Bieszczadzka 8)
 10. ul. Błonie 11 i 13 (przy stacji Trafo)
 11. ul. Generała Orlicz-Dreszera 11 i 13 (przy osłonie śmietnikowej)
 12. ul. Jacka Woszczerowicza 3 (przy osłonie śmietnikowej)
 13. ul. Kurpiowska 3 (przy osłonie śmietnikowej)
 14. ul. Romanówka 1a (przy osłonie śmietnikowej)
 15. ul. Starowiejska 60 (przy osłonie śmietnikowej)
 16. ul. Gospodarcza 10 (przy osłonie śmietnikowej)

A co zrobić z dużym sprzętem powyżej 50 cm?

 • - MB Recycling oferuje odbiór wielkogabarytowych elektrycznych odpadów bezpośrednio z nieruchomości za 35 zł bez względu na ilość!

- Usługa obejmuje wyniesienie ciężkich sprzętów z mieszkania, piwnicy, strychu itp. Dla potrzeb zgłaszania odbiorów służy specjalna infolinia 572-102-102.

- Odbiory będą realizowane w zależności od ilości zgłoszeń, w terminie do 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Pamiętajmy, że wszystkie rodzaje elektrośmieci, bez względu na ich rozmiar, mieszkańcy Siedlec mogą bezpłatnie przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK przy ul. Brzeskiej 110.
Punkt jest czynny: poniedziałek i środa w godzinach od 10.00 do 18.00, wtorek w godzinach od 13.00 do 16.00, czwartek i piątek w godzinach od 8.00 do 16.00, sobota w godzinach od 9.00 do 14.00 (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy).