Już po raz piętnasty miłośnicy biegania oraz Nordic Walking mają okazję uczestniczyć w jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sportowych regionu. Bieg Siedleckiego Jacka, który odbędzie się 25 sierpnia br., to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Uczestnicy będą mieli do wyboru różnorodne dystanse, by zaspokoić swoje sportowe ambicje i umiejętności:

  1. Półmaraton: Dla tych, którzy lubią wyzwania i długie dystanse.
  2. Bieg na 5 km: Świetna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem oraz tych, którzy preferują krótsze dystanse.
  3. Nordic Walking na 5 km: dla miłośników marszu z kijkami
  4. Biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat: Specjalnie zaprojektowane biegi dla najmłodszych, aby mogły również cieszyć się atmosferą sportowej rywalizacji.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkową koszulkę w pakiecie startowym, aby mieć nie tylko świetne wspomnienia, ale również wyjątkowy gadżet do noszenia z dumą. Ponadto, przewidziane są atrakcyjne nagrody w wielu kategoriach open oraz wiekowych, co podkreśla charakter konkurencji.

Dodatkową zachętą dla biegaczy i zaproszeniem do podjęcia wyzwania będzie z pewnością reaktywacja Grand Prix Traktu Brzeskiego. Cykl obejmuje aż 6 imprez biegowych: Wiązowna, Mińsk Mazowiecki, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Siedlce, Platerów. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu i powalczyć o nagrody trzeba zaliczyć 3 dystanse: 5 km, 10 km i półmaraton podczas dowolnie wybranej imprezy biegowej. Drugim wymaganiem jest udział w co najmniej pięciu z sześciu biegów.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zaprasza do zapisów: https://biegjacka.pl/zapisy

Zakończenie lata celebrujemy na sportowo! Spotkajmy się na Biegu Jacka biegnąc, maszerując i kibicując.Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/MiastoPrzyjazne.Siedlce/