Piłka nożna:Trudne początki w 2. lidze * Siatkówka mężczyzn: Jest terminarz na nowy sezon Rugby: Zaległy mecz w sierpniu

Piłka nożna

W drugim meczu w 2. lidze Pogoń doznała pierwszej porażki; pogromcą naszej ekipy okazał się inny spadkowicz z 1 ligi - Olimpia Grudziądz. Po remisie u siebie z Bełchatowem w pierwszej kolejce, Pogoni na razie - miejmy nadzieję, że niedługo - trudno przychodzi zdobywanie goli i punktów.

Pierwszego gola w Grudziądzu, Pogoń straciła na początku 2. połowy meczu, po rzucie rożnym i dośrodkowaniu, skutecznie główkował Robert Hirsz. Drugi gol padł po zamieszaniu podbramkowym w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie drużyny grały raczej zachowawczo. W tej części najlepszej szansy dla Pogoni nie wykorzystał Paluchowski. W kolejnych 45. minutach aktywniejsza była Pogoń, jednak siedlczanie rzadko zagrażali strzałami bramkarzowi gospodarzy (najlepsze okazje miał dwukrotnie Bochnak i raz Wichtowski).

Bramki z meczu z Olimpią i oceny na konferencji prasowej tutaj:

W 3. kolejce Pogoń podejmuje kolejną Olimpię, ale z Elbląga. Mecz 4 sierpnia na stadionie przy ul. Jana Pawła II 6 o godz. 17.00.

2. liga, 2 kolejka, 27 lipca, Grudziądz: Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 0:2 (0:0). Bramki: Robert Hirsz 49, Przemysław Kita 90+2.

Skład Pogoń: Piotr Smołuch - Adam Pazio (65, Andrzej Rybski), Maciej Wichtowski, Szymon Przystalski (77, Bartosz Wiktoruk), Adam Mójta - Sebastian Krawczyk, Tomasz Margol, Damian Mosiejko (58, Piotr Marciniec), Lucas Guedes (46, Kamil Walków), Mateusz Bochnak - Adrian Paluchowski. Skład Olimpia: Wojciech Muzyk - Damian Ciechanowski, Donatas Nakrošius, Ariel Wawszczyk, Adrian Bielawski - Mateusz Marzec, Bartosz Śmietanko (87, Marcin Poręba), Konrad Handzlik, Aghwan Papikjan (90, Mateusz Rumiński), Marcin Kaczmarek (74, Mikołaj Gabor) - Robert Hirsz (83, Przemysław Kita).

Żółte kartki: Ciechanowski, Poręba - Paluchowski, Pazio, Wichtowski, Marciniec, Mójta, Margol. Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

(za 90minut.pl)

Wyniki 2. kolejki i aktualna tabela.

Piłka siatkowa mężczyzn

Siatkarze Klubu Przyjaciół Siatkówki poznali terminarz rozgrywek na nowy sezon 2018/2019. Na początek nasi siatkarze - dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu zasadniczego, zmierzy się 29 września u siebie z brązowym medalistą 1. ligi i czwartą ekipą sezonu 2018 - Krispolem Września.